ابر رایانه ها: نیرویی قدرتمند برای رشد و از دست دادن پول

01
April
2021
موج حملات علیه سیستم های HPC در سال 2020 تهدید رو به رشد بخش خدمات مالی را برجسته می کند

 

ابر رایانه ها: نیرویی قدرتمند برای رشد و از دست دادن پول

 

 

 

با درود به کاربران و بازدید کنندگان عزیز سایت تخصصی ناد مارکت

 

خرید لایسنس نود 32

جهت خرید لایسنس اورجینال آنتی ویروس نود 32 بر روی لینک رو به رو کلیک کنید: خرید لایسنس اورجینال نود 32

 

CDC 6600 که توسط سیمور کری در سال 1964 مهندسی شده و معمولاً به عنوان اولین ابر رایانه شناخته می شود ، دوران تک رایانه ابر رایانه ها را دنبال می کند. تک رایانه ها ماشین های قدرتمند و واحدی بودند که از یک یا چند پردازنده و یک حافظه مشترک استفاده می کردند. ابر رایانه های Cray تصور عموم مردم را به عنوان سریعترین جهان در اختیار گرفتند ، و سرعت محاسباتی به طور فزاینده ای را در طی دو و نیم دهه آینده نشان می دهند.

 

سپس ، در سال 1993 ، دوران چند رایانه ای ابر رایانه ها با ایده اتصال چندین رایانه مستقل از طریق پیوندهای فوق سریع به عنوان راهی برای افزایش چشمگیر سرعت محاسبات آغاز شد. به منظور ارائه مرجع استاندارد برای مقایسه ابر رایانه ها ، لیست TOP500 ساخته شد که ابر رایانه ها را با استفاده از معیار LINPACK - اساساً سیستمی از مشکلات ریاضی برای حل - در برابر یکدیگر قرار می دهد و رتبه آنها را بر اساس بهترین عملکرد تعیین می کند.

 

در ژوئن 2020 ، لیست TOP500 خبر از سریعترین ابر رایانه جدید جهان ، Fugaku ژاپن می دهد که تقریباً با 3 برابر از ابررایانه دومین سریعترین IBM’s Summit پیشی می گیرد.

 

فروش لایسنس نود 32

 

در حالی که ابر رایانه ها برچسب سنگینی دارند ، اما یکی از تأثیرات حرکت به سمت سرویس های مبتنی بر ابر ، دموکراتیک سازی دسترسی به قدرت ابر رایانه از طریق ابر است. شرکتهای مختلفی از جمله آمازون ، گوگل ، آی بی ام ، مایکروسافت ، اوراکل و رکس اسپیس دسترسی به سیستمهای محاسباتی با کارایی بالا (HPC) را در فضای ابری ارائه می دهند و به کسب و کارها در هر اندازه اجازه می دهند تا "نیاز به سرعت" خود را برآورده کنند.

 

 

 

ابر رایانه ها امنیت و رشد پول را حفظ می کنند

 

در حالی که برنامه های کاربردی برای ابر رایانه ها دامنه گسترده ای دارند ، شاید یکی از مهمترین موارد برای محافظت از اقتصاد جهانی و محلی ، کشف تقلب در پرداخت است. امروزه ، مشتریان معمولاً به رضایت از پرداختهای فوری پردازش شده و تأیید شده عادت کرده اند ، اما این بدان معناست که تقلب می تواند تقریباً بلافاصله اتفاق بیفتد ، حداقل بدون کنترل های امنیتی مناسب.

 

بنابراین ، برای دفاع در برابر تقلب در زمان واقعی ، پردازش پرداخت و تجزیه و تحلیل کشف تقلب باید به همان اندازه سریع اتفاق بیفتد. دستیابی به سرعت در زمان واقعی یک چشم انداز چالش برانگیزتر می شود ، هرچند که در هر ثانیه پردازش بسیاری از معاملات انجام می شود. خواسته های زیاد از این قبیل را فقط ابررایانه هایی با قدرت پردازش فوق العاده می توانند برطرف کنند.

 

بر این اساس ، شرکت های خدمات مالی مانند Mastercard و Visa سرمایه گذاری زیادی در بازی HPC انجام می دهند و از قدرت کامپیوترهای با کارایی بالا برای اجرای داده های کاوی ، یادگیری ماشین و کشف تقلب در هزاران تراکنش مالی در ثانیه استفاده می کنند. شرکت های فناوری مالی نیز در فضای شناسایی تقلب در پرداخت ، فعال هستند و فناوری های یادگیری ماشین را ارائه می دهند که هدف آنها تقویت سیستم های تشخیص تقلب است.

 

علاوه بر محافظت از پول ، از ابررایانه ها می توان برای کشف فرصت های جدید برای رشد پول از طریق سیستم عامل های تجاری نیز استفاده کرد. ابر رایانه ها می توانند با استفاده از الگوریتم ها ، حجم بالایی از داده های معاملاتی را پردازش کنند تا تجارت خودکار و با فرکانس بالا را انجام دهند. چنین الگوریتم های معاملاتی اساساً به منظور تعیین دقیق ، با قابلیت ریاضی ، جذاب ترین فرصت ها در بازار برای خرید و فروش کار می کنند.

 

"ابر رایانه" Breogan - که بیشتر شبیه انبوهی از سرورها است - نرخ ارز را ردیابی می کند تا اختلافات جزئی در قیمت سهام بین ارزهای مختلف را کشف کند و معاملات خودکار و سودآوری را انجام دهد. این روشی است که به آربیتراژ معروف است.

 

 

 

قدرت ابر رایانه Cryptojacking

 

در حالی که قدرت پردازش فوق العاده ابر رایانه ها زمینه جدیدی برای رشد مالی فراهم می کند ، مجرمان موسسات مالی را به همان اندازه "در مورد فرصت های سودآور" می دانند. با تولد ارزهای رمزنگاری شده ، با شروع بیت کوین در سال 2009 ، اقتصاد جدیدی ظهور کرد که در آن دکل های محاسباتی با عملکرد بالا برای رمزنگاری می تواند ارزش جدیدی را به رمزگذاران ارائه دهد که مایلند سرمایه گذاری های خود را به سخت افزار رایانه و هزینه های عملیاتی برای پاداش ارز ارز رمزپایه انجام دهند. تا زمانی که معامله سودآور باقی بماند ، معدن کاران به فعالیت خود ادامه می دهند.

 

در سال 2020 ، بدافزار cryptojacking ، که مخفیانه منابع کامپیوتر را برای رمزنگاری ربوده ، ابر رایانه های سراسر اروپا را آزار داد. در هجوم حملات ، ابررایانه های متعددی تحت تأثیر قرار گرفتند ، از جمله خدمات ملی فوق محاسبات انگلستان ARCHER ، محاسبات با عملکرد بالا بادن-وورتمبرگ ، مرکز ابر رایانه لایبنیتس ، مرکز فوق محاسبات جولیخ و مرکز فوق العاده محاسبات ملی سوئیس.

 

مهاجمان این حملات ابر رایانه ها را از راه دور کاملاً هدف قرار دادند - اتفاقی که برای اولین بار رخ داده است - احتمالاً با سرقت اطلاعات ورود به سیستم پوسته امن (SSH) در برخی موارد. پیش از این ، حملات علیه ابر رایانه ها معمولاً درگیر خودی هایی بودند که بدافزار رمزنگاری را در سایت نصب می کردند. از آنجا که ظاهراً برای کاربران مراکز مختلف HPC ورود به سیستم برای مراکز دیگر یک کار غیرمعمول نیست ، چرخش اطلاعات به سایر سایت های HPC با این مدارک سرقت شده برای مهاجمان بسیار آسان تر است.

 

 

 

Kobalos چیست؟ - بدافزار پیچیده ای که ابر رایانه ها را هدف قرار می دهد

 

در جدیدترین هک های HPC در اروپا در سال 2020 ، محققان ESET بدافزار ناشناخته ای را کشف کرده اند که آنها کوبالوس نامگذاری کرده اند و این سیستم های لینوکس ، FreeBSD و Solaris مورد استفاده در مراکز HPC در سراسر اروپا و سایر قربانیان در سراسر جهان را هدف قرار می دهد. فقط برای داشتن ایده ای از نوع قدرت ابر رایانه ای که توسط کوبالوس هدف قرار گرفته است ، یکی از دستگاه های HPC قربانی حداقل 512 گیگابایت حافظه رم و تقریباً یک پتابایت ذخیره سازی دارد.

 

هنگام نصب ، بدافزار Kobalos دسترسی کامل به سیستم فایل میزبان در معرض خطر و دسترسی به یک ترمینال از راه دور را می دهد که به مهاجمان اجازه می دهد دستورات دلخواه را اجرا کنند. علاوه بر این ، محققان ESET کشف کردند که اکثر سیستم های آسیب دیده توسط کوبالوس دارای یک سرقت اعتبار SSH نیز هستند - که احتمالاً برای تکثیر کوبالوس استفاده می شود.

 

از آنجا که کوبالوس هیچ تلاشی آشکار برای سو استفاده از سیستم های HPC به خطر انداختن برای رمزنگاری یا انجام سایر وظایف مهم محاسباتی نمی کند محصولات امنیتی ESET Kobalos را به عنوان Linux / Agent.IV شناسایی می کنند.

 

 

 

توصیه هایی برای محافظت رایانه ها

 

آنچه کوبالوس و سایر موج های حملات علیه ابر رایانه ها در سال 2020 نشان داد خطرات استفاده از سیستم های رایانه ای قدیمی و شکاف های امنیتی ایجاد شده توسط روش های احراز هویت ضعیف است.

در اینجا چند توصیه برای دفاع در برابر بدافزار با هدف قرار دادن زیرساخت HPC آورده شده است:

 

1. همه سیستم ها را به بروز نگه دارید تا در برابر حمله کننده هایی که از آسیب پذیری ها استفاده می کنند محافظت کند.

2. خط مشی ورود به سیستم را تنظیم کنید که علاوه بر نام کاربری و رمز عبور معمول ، برای دسترسی به خدمات HPC ، به عنوان مثال یک کلید خصوصی SSH که با یک عبارت عبور محافظت می شود ، از همه کاربران برای استفاده از احراز هویت دو عاملی استفاده کند.

3. ابزارهای امنیتی را اجرا کنید که می تواند در صورت حمله داده های قانونی دقیق را ارائه دهد.

 

از آنجایی که قدرت ابر رایانه چیزهای زیادی برای از دست دادن یا سودآوری پول ، از طریق معاملات پرداخت ، رمزنگاری یا تجارت خودکار ، فراهم می کند ، اطمینان از استفاده از آن به بخشی فزاینده در ایجاد اعتماد به نفس پول تبدیل خواهد شد.

 

 

سایت نادمارکت فعالیت خود را از سال 94 با ارائه آنتی ویروس و نرم افزار آغاز نموده و توانست با ارائه خدمات موثر به یکی از برترین و بزرگترین ارائه دهنده محصولات اورجینال آنتی ویروس تبدیل شود، تا محصولات متنوع و اورجینال را به کاربران ارائه دهد. کارشناسان نادمارکت با پشتیبانی فنی و قدرتمند پاسخگوی همیشگی نیاز های کاربران عزیز جهت بهترین راهنمایی ها و راهکارها در قالب محصولات اورجینال هستند.

لطفا قبل از هر گونه سوالی قسمت سوالات متداول مطالعه شود، به صورت کلی ما مشتاقانه آماده هستیم، تا تمام سوالات و نیازهای شما را پاسخگو باشیم.

تلگرام: ID = @nodmarket (فقط ارسال پیام)
وآتس آپ: 09338809387 (فقط ارسال پیام)
تماس 1: 09338809387
تماس 2: 01334556373