روش های افزایش سرعت اینترنت در ویندوز 10 / 8 / 7

30
May
2021
هر چه سرعت اینترنت بیشتر باشد ما میتوانیم کارهای خود را به صورت موثرتری انجام دهیم. در اینجا 15 روش بسیار کاربردی در جهت افزایش سرعت اینترنت در ویندوز تهیه شده است.

 

روش های افزایش سرعت اینترنت در ویندوز 10 / 8 / 7

 

 

 

با درود به کاربران و بازدید کنندگان عزیز سایت تخصصی ناد مارکت

 

خرید لایسنس نود 32

جهت خرید لایسنس اورجینال آنتی ویروس نود 32 -لایسنس نود 32 اینترنت سکیوریتی - اندروید نود 32 بر روی لینک رو به رو کلیک کنید:

خرید لایسنس نود 32

خرید لایسنس نود 32

جهت مشاهده مراحل 1 تا 3 آموزش افزایش سرعت اینترنت بر روی لینک رو به رو کلیک کنید:

آموزش افزایش سرعت اینترنت در ویندوز 10

 


 

◀ مرحله 4 : برنامه های پس زمینه را غیرفعال کنید

برنامه های زمینه همچنین مقدار قابل توجهی پهنای باند را مصرف می کنند که سرعت اینترنت شما را کند می کند.

این همیشه یک کار خوب است که برنامه های پس زمینه را که استفاده نمی کنید غیرفعال کنید. برنامه های زمینه ای مانند Torrent و برنامه های Cloud sharing پهنای باند اینترنت را می خورند.

 

قدم 1: Windows Settings را باز کرده و بر روی Privacy مانند تصویر زیر کلیک کنید

 

 خرید لایسنس نود 32 - خرید آنتی ویروس نود 32 - خرید آنتی ویروس اورجینال - خرید لایسنس نود 32 اینترنت سکیوریتی - خرید آنتی ویروس Eset

 

قدم 2: Background Apps را از سمت چپ انتخاب کرده و Background Apps را در سمت راست خاموش کنید

 

 - Eset خرید لایسنس نود 32 - خرید آنتی ویروس نود 32 - خرید آنتی ویروس اورجینال - خرید لایسنس نود 32 اینترنت سکیوریتی - خرید آنتی ویروس Eset

 


 

◀ مرحله 5 : Windows Updates را غیرفعال کنید

 

ویندوز 10 برای به روزرسانی منظم برنامه های ویندوز ، مقدار زیادی پهنای باند مصرف می کند. این سرعت اینترنت شما را کند می کند.

همیشه نصب آخرین به روزرسانی های ویندوز توصیه می شود. اما هنگامی که کار دیگری از طریق اینترنت انجام نمی دهید می توانید به روزرسانی های ویندوز را به صورت دستی نصب کنید.

بنابراین اگر می خواهید از حداکثر سرعت اینترنت استفاده کنید ، به روزرسانی خودکار ویندوز را غیرفعال کنید و در صورت عدم مصرف داده برای سایر کاربردها ، آخرین به روزرسانی ویندوز را به صورت دستی ( آموزش آپدیت ویندوز 10 ) نصب کنید.

 

قدم 1: پنجره Manager Window را باز کنید

در نوار جستجوی ویندوز Services را تایپ کرده و سرویس ها را برای باز کردن پنجره manager window انتخاب کنید.

 

 - Eset خرید لایسنس نود 32 - خرید آنتی ویروس نود 32 - خرید آنتی ویروس اورجینال - خرید نود 32- خرید لایسنس نود 32 اینترنت سکیوریتی - خرید آنتی ویروس Eset

 

قدم 2: Windows Update Service را غیرفعال کنید

سرویس Windows Update را جستجو کرده و پنجره Properties را با دوبار کلیک بر روی آن باز کنید. پنجره Service Properties باز می شود.

همچنین از لیست کشویی Startup type ، Disabled را انتخاب کنید تا کاملاً غیرفعال شود.

همچنین از لیست کشویی برای ذخیره تنظیمات برگزیده ، OK را کلیک کنید و پنجره را ببندید.

 

 - لایسنس Eset internet security خرید لایسنس نود 32 - خرید آنتی ویروس نود 32 - خرید آنتی ویروس اورجینال - خرید نود 32- خرید لایسنس نود 32 اینترنت سکیوریتی - خرید آنتی ویروس Eset

 

خرید لایسنس نود 32

جهت خرید لایسنس اورجینال آنتی ویروس نود 32 -لایسنس نود 32 اینترنت سکیوریتی - اندروید نود 32 بر روی لینک رو به رو کلیک کنید:

خرید نود 32


 

◀ مرحله 5 : غیرفعال کردن Large Send Offload (LSO) TCP

 

Large Send Offload (LSO) TCP را از شکستن بسته های داده بزرگ به یک سری بسته های کوچکتر محدود می کند. بخاطر داشته باشید که این ویژگی به آداپتور شبکه بستگی دارد. برخی از آداپتورهای شبکه از این ویژگی پشتیبانی نمی کنند. اگر آداپتور شبکه شما از این ویژگی پشتیبانی نمی کند ، آن را در لیست نمی بینید.

 

قدم 1: Device Manager را باز کنید.

قدم 2: Network adaptors را باز کنید و روی آداپتور شبکه خود دوبار کلیک کنید.

 

 - لایسنس Eset internet security خرید لایسنس نود 32 - خرید آنتی ویروس نود 32 - خرید آنتی ویروس اورجینال - خرید نود 32- خرید لایسنس نود 32 اینترنت سکیوریتی - خرید آنتی ویروس Eset

 

قدم 3: روی Advanced Tab کلیک کنید

قدم 4: Large Send Offload v2 (IPv4) را انتخاب کرده و در قسمت Value گزینه Disabled را از گزینه کشویی انتخاب کنید.

 

 - لایسنس Eset internet security خرید لایسنس نود 32 - خرید آنتی ویروس نود 32 - خرید آنتی ویروس اورجینال - خرید نود 32- خرید لایسنس نود 32 اینترنت سکیوریتی - خرید آنتی ویروس Eset

 


 

◀ مرحله 6 : برنامه OneNote را حذف نصب کنید

 

برنامه Microsoft OneNote به شما امکان می دهد یادداشت ها را در یک دفترچه یادداشت الکترونیکی ایجاد و ذخیره کنید. همچنین می توانید کلیپ های صوتی را از اینترنت و صفحات وب ذخیره کنید. برنامه OneNote هر زمان که رایانه شما به اتصال به اینترنت متصل است همگام سازی می کند. این سرعت اینترنت شما را کم می کند. برای سرعت بخشیدن به اتصال به اینترنت ، برنامه Microsoft OneNote را با استفاده از کنترل پنل حذف کنید.

 


 

◀ مرحله 7 : درایورهای LAN یا Ethernet را به روز کنید

 

نرم افزار درایور منسوخ شده ، خراب یا ناسازگار می تواند باعث محدودیت اتصال یا پهنای باند شود. اطمینان حاصل کنید که جدیدترین نرم افزار درایور را از منابع معتبر بارگیری و به روز کنید.

 

قدم 1: به Device Manager بروید.

قدم 2: Network Adapter را گسترش دهید و آداپتور شبکه خود را انتخاب کنید.

قدم 3: بر روی آداپتور انتخاب شده کلیک راست کرده و بر روی Update Driver Software کلیک کنید.

 

 - لایسنس Eset internet security خرید لایسنس نود 32 - خرید آنتی ویروس نود 32 - خرید آنتی ویروس اورجینال - خرید نود 32- خرید لایسنس نود 32 اینترنت سکیوریتی - خرید آنتی ویروس Eset

 

پس از به روزرسانی نرم افزار درایور ، رایانه خود را مجدداً راه اندازی کنید.

 


 

◀ مرحله 8 : مرورگر اینترنت را بهینه کنید

 

برای دسترسی به هر چیزی در اینترنت به یک مرورگر اینترنت نیاز دارید. اگر مرورگر اینترنت شما کند است ، قطعاً روی فعالیت اینترنت شما تأثیر می گذارد. بنابراین همیشه برای تجربه بهتر اینترنت مرورگر اینترنت خود را بهینه و به روز کنید. برای بهینه سازی مرورگر اینترنت خود ، مسیر های زیر را دنبال کنید.

 

برنامه های افزونه مرورگر را حذف کنید

وقتی مرورگر را باز می کنید ، برنامه های افزودنی با سایت های داخلی مربوطه برای به روزرسانی همگام سازی می شوند. اگرچه این یک روش خوب است ، اما سرعت مرورگر شما را کاهش می دهد. بنابراین توصیه می شود موارد غیرضروری را حذف کنید.

 

نشانک ها - (Bookmarks) را حذف کنید

کاربران اینترنت عادت دارند که بوک مارک های وب سایت هایی را که مرتباً از آنها بازدید میکنند را اضافه کنند. این سهولت استفاده را فراهم می کند اما فراموش می کنیم که این نشانک های اضافی باعث کمبود فضا و کاهش سرعت مرورگر می شوند. بنابراین بوک مارک های غیرضروری را از هر مرورگری که استفاده می کنید حذف کنید.

 

پاک کردن حافظه پنهان مرورگر

هنگام بازدید از هر وب سایتی ، مرورگر برخی از اطلاعات آن وب سایت را در حافظه پنهان مرورگر ذخیره می کند. اگر کوکی های وب سایت را بپذیرید ، وب سایت برخی از پرونده ها را در حافظه پنهان مرورگر شما ایجاد می کند. این کمک می کند تا در بازدید بعدی صفحه وب سریعتر باز شود. اما اگر مرتباً از آن وب سایت ها بازدید نمی کنید ، این پرونده ها غیرضروری هستند و باعث کاهش سرعت مرورگر می شوند. بنابراین تمرین خوب این است که گاه به گاه حافظه پنهان مرورگر را پاک کنید.

 


 

◀ مرحله 9 : پرونده های Temp و پرونده های حافظه پنهان را حذف کنید

 

سرویس های ویندوز ، برنامه های سیستم و تقریباً همه برنامه های نرم افزاری هنگام اجرای برخی از عملیات ، برخی از پرونده های موقتی را ایجاد می کنند. این پرونده ها در پوشه Temp در درایو محلی شما ذخیره می شوند.

شاید حدس زده باشید ، پوشه "Temp" برای ذخیره پرونده های موقت استفاده می شود. هنگام راه اندازی مجدد سیستم ، ویندوز به طور خودکار این پرونده های موقتی را حذف می کند. اما برخی از پرونده ها پاک نخواهند شد و فضای دیسک را بی مورد مصرف می کنند که عملکرد سیستم را کند می کند. بهترین روش این است که برای سبک تر شدن سیستم ، مرتباً این پرونده های موقتی را حذف کنید.

روش های مختلفی برای پاک کردن یا حذف این پرونده های موقت وجود دارد.

 

قدم 1: حذف پرونده های Temp به صورت دستی

 

◾ به نوار جستجوی Windows بروید و گزینه Run یا Windows + R را بزنید

◾ ٪ temp٪ را تایپ کنید و OK را بزنید.

 

 آنتی ویروس اورجینال Eset

 

همه پرونده های موقت را لیست می کند. برای حذف دائمی این پرونده ها ، همه پرونده ها را انتخاب کرده و Shift + Delete را فشار دهید.

 

قدم 2: از پاکسازی دیسک استفاده کنید

 

در قسمت جستجوی ویندوز Disk Cleanup را تایپ کنید و Disk Cleanup را از لیست انتخاب کنید

◾ درایو / فایلی را که می خواهید تمیز کنید انتخاب کنید و OK را کلیک کنید.

◾ پرونده های موقت را برای حذف انتخاب کنید و روی OK کلیک کنید.

 

- لایسنس نود 32 - خرید انتی ویروس نود 32 - خرید نود 32 - خرید آنتی ویروس اورجینال آنتی ویروس اورجینال Eset

 


 

◀ مرحله 10 : اسکن ویروس -virus

 

وقتی از رایانه در اینترنت استفاده می کنید ، رایانه برای حملات بدافزار باز می شود. اگر از هیچ نرم افزار ضد ویروسی استفاده نمی کنید ، این حملات مخرب می تواند صدمات جدی به پرونده های سیستم شما وارد کند و همچنین می تواند اسناد خصوصی را بدزدد.

 

خرید لایسنس نود 32

جهت خرید لایسنس اورجینال آنتی ویروس نود 32 -لایسنس نود 32 اینترنت سکیوریتی - اندروید نود 32 بر روی لینک رو به رو کلیک کنید:

خرید لایسنس نود 32 اینترنت سکیوریتی

 

اگر برخی از بدافزارها در رایانه یا لپ تاپ شما وجود داشته باشند ، عملکرد سیستم را کند می کند. بنابراین توصیه می شود برای محافظت از رایانه خود از یک آنتی ویروس برتر استفاده کنید. و سیستم خود را هر از گاهی با آنتی ویروس اسکن کنید تا بدافزارها و ویروس ها را شناسایی و حذف کنید.

 


 

◀ مرحله 11 : اتصال Wi-Fi خود را ایمن کنید

 

اگر از Wi-Fi برای اتصال به اینترنت استفاده می کنید ، اتصال خود را با یک رمز عبور با امنیت بالا ایمن کنید. اگر هیچ رمز عبوری برای اتصال خود ارائه نکنید ، هر کسی می تواند به آن متصل شود و می تواند به اینترنت دسترسی پیدا کند.

اگر چندین دستگاه به یک اتصال اینترنتی متصل باشند ، سرعت اینترنت شما کم می شود. بنابراین ، این گذرواژه را به اشتراک نگذارید .

 


 

◀ مرحله 12 : مودم را دوباره وصل کنید

 

اگر از روتر Wi-Fi برای اتصال به اینترنت استفاده می کنید ، سعی کنید روتر را دوباره متصل کنید. منبع تغذیه را از روتر جدا کرده و کابل داده را نیز جدا کنید. 10 - 15 ثانیه صبر کنید و کابل اینترنت را دوباره به برق وصل کنید.

در بیشتر مواقع این مسئله باعث کندی اتصال اینترنت می شود.

اینها همه روشهای ممکن برای افزایش سرعت اینترنت در رایانه ویندوز 10 است.

 

سایت نادمارکت فعالیت خود را از سال 94 با ارائه آنتی ویروس و نرم افزار آغاز نموده و توانست با ارائه خدمات موثر به یکی از برترین و بزرگترین ارائه دهنده محصولات اورجینال آنتی ویروس تبدیل شود، تا محصولات متنوع و اورجینال را به کاربران ارائه دهد. کارشناسان نادمارکت با پشتیبانی فنی و قدرتمند پاسخگوی همیشگی نیاز های کاربران عزیز جهت بهترین راهنمایی ها و راهکارها در قالب محصولات اورجینال هستند.

لطفا قبل از هر گونه سوالی قسمت سوالات متداول مطالعه شود، به صورت کلی ما مشتاقانه آماده هستیم، تا تمام سوالات و نیازهای شما را پاسخگو باشیم.

تلگرام: ID = @nodmarket (فقط ارسال پیام)
وآتس آپ: 09338809387 (فقط ارسال پیام)
تماس 1: 09338809387
تماس 2: 01334556373