شروع دانلود با IDM

17
December
2021

 

1- IDM کلیک ها را در کروم، اینترنت اکسپلورر، اپرا، موزیلا و بسیاری از مرورگرهای دیگر نظارت می کند.

 

این روش ساده ترین است. اگر روی لینک دانلود در مرورگر خود کلیک کنید، IDM این دانلود را تسریع می‌کند. در این صورت نیازی به انجام کار خاصی ندارید، فقط کافی است مثل همیشه از اتصال اینترنت مطمئن باشید. اگر نوع دانلود با لیست types / extensions مطابقت داشته باشد، IDM بارگیری را به عهده می گیرد. فهرست انواع فایل / افزونه‌های دانلود با IDM را می‌توان در قسمت «Options → File Types» ویرایش کرد. اگر IDM دانلود را در اختیار گرفته باشد، پنجره زیر را نشان می دهد.

 

 

نحوه دانلود با idm

 

 

اگر روی دکمه "Download Later" کلیک کنید، URL ( آدرس وب ) به لیست دانلودها اضافه می شود، اما روند دانلود شروع نمی شود. اگر روی دکمه "Start Download" کلیک کنید، IDM بلافاصله شروع به دانلود فایل می کند. IDM به شما امکان می دهد دانلودهای خود را با دسته های IDM مرتبط کنید. IDM دسته و پوشه ذخیره پیش فرض را با توجه به نوع فایل پیشنهاد می کند. می‌توانید دسته‌ها را ویرایش، حذف و دسته‌های جدید را در پنجره اصلی IDM اضافه کنید. اگر می خواهید محتویات یک فایل فشرده را قبل از دانلود ببینید، می توانید روی دکمه "Preview" کلیک کنید.

 

اگر همزمان با کلیک روی لینک دانلود در مرورگر خود، کلید Ctrl را نگه دارید، IDM هر بارگیری را بر عهده خواهد گرفت. می توانید کلید یا کلید ترکیبی دیگری را انتخاب کنید. برای انجام این کار برگه "دانلود منیجر "Options→General را باز کرده و دکمه "Keys" را فشار دهید. در یک گفتگوی جدید گزینه "Use the following key(s) to enable downloading..." را فعال کرده و ترکیب کلید را انتخاب کنید.

 

اگر در حین کلیک روی لینک دانلود، کلید Alt را نگه دارید، IDM دانلود را در اختیار نخواهد گرفت و به مرورگر شما اجازه دانلود فایل را می دهد. همچنین می توانید کلید یا ترکیب کلید دیگری را برای این عمل انتخاب کنید.

 

اگر نمی‌خواهید IDM هیچ بارگیری را از مرورگر دریافت کند، ادغام مرورگر را در گزینه‌های IDM خاموش کنید. پس از خاموش یا روشن کردن ادغام مرورگر در گفتگوی " Options → General " فراموش نکنید که مرورگر را مجددا راه اندازی کنید.

 

 

 

2- IDM کلیپ بورد را برای URL های معتبر ( آدرس های وب ) مانیتور می کند.

 

IDM سیستم را برای URL‌ هایی با انواع پسوند خاص نظارت می‌کند. هنگامی که یک آدرس وب در کلیپ بورد کپی می شود، IDM پنجره خود را برای شروع دانلود نشان می دهد.

 

 

دانلود با idm

 

 

اگر روی دکمه "OK" کلیک کنید، IDM شروع به دانلود می کند.

 

 

 

3- IDM در منوی link با کلیک راست مرورگرهای مبتنی بر Chrome (Opera، New Edge)، مبتنی بر اینترنت اکسپلورر (MSN، AOL) و مبتنی بر موزیلا (FireFox، PaleMoon) ادغام می شود.

 

اگر روی link در مرورگر راست کلیک کنید، آیتم منوی "Download with IDM" را مشاهده خواهید کرد. می توانید یک لینک خاص یا تمام لینک های متن انتخاب شده را از یک صفحه html دانلود کنید.

 

 

آموزش دانلود با idm

 

 

اگر IDM نتواند دانلود را به طور خودکار کنترل کند، این روش دانلود فایل مفید است. فقط این مورد را انتخاب کنید تا دانلود پیوند با IDM شروع شود. همچنین می‌توانید متنی را در مرورگر خود انتخاب کنید و "Download with IDM" را انتخاب کنید تا همه پیوندهای موجود در متن انتخاب شده به IDM اضافه شود.

 

 

 

4- می توانید URL ( آدرس وب ) را به صورت دستی با دکمه "Add URL" اضافه کنید.

 

برای جزئیات بیشتر به موضوع main مراجعه کنید.

 

 

 

5 - پیوندها را از مرورگر خود به پنجره اصلی یا سبد دانلود IDM بکشید و رها کنید.

 

Drop target پنجره ای است که لینک های کشیده شده از مرورگر را می پذیرد. می توانید پیوندی را از مرورگر خود بکشید و به این پنجره رها کنید تا دانلودهای خود با IDM شروع شود.

 

 

چگونگی دانلود با idm

 

 

اگر می خواهید این پنجره را مخفی کنید، آن را ببندید. بعداً اگر می‌خواهید این پنجره دوباره ظاهر شود، می‌توانید از منوی اصلی «Tasks→ Show drop target» را انتخاب کنید.

 

 

سایت نادمارکت فعالیت خود را از سال 94 با ارائه آنتی ویروس و نرم افزار آغاز نموده و توانست با ارائه خدمات موثر به یکی از برترین و بزرگترین ارائه دهنده محصولات اورجینال آنتی ویروس تبدیل شود، تا محصولات متنوع و اورجینال را به کاربران ارائه دهد. کارشناسان نادمارکت با پشتیبانی فنی و قدرتمند پاسخگوی همیشگی نیاز های کاربران عزیز جهت بهترین راهنمایی ها و راهکارها در قالب محصولات اورجینال هستند.

لطفا قبل از هر گونه سوالی قسمت سوالات متداول مطالعه شود، به صورت کلی ما مشتاقانه آماده هستیم، تا تمام سوالات و نیازهای شما را پاسخگو باشیم.

تلگرام: ID = @nodmarket (فقط ارسال پیام)
وآتس آپ: 09338809387 (فقط ارسال پیام)
تماس 1: 09338809387
تماس 2: 01334556373