نحوه استفاده کامل از اینترنت دانلود منیجر + دانلود

12
December
2021

 

آموزش کار با نرم افزار Internet Download Manager

 

 

 

با درود به کاربران و بازدید کنندگان عزیز سایت تخصصی ناد مارکت

 

خرید لایسنس نود 32

جهت خرید لایسنس اورجینال آنتی ویروس نود 32 بر روی لینک رو به رو کلیک کنید:خرید لایسنس نود 32

 


 

آموزش کار با اینترنت دانلود منیجر

پنجره اصلی لیستی از فایل های دانلود شده را نشان می دهد. این لیست شامل اطلاعات اضافی درباره فایل های دانلود شده مانند اندازه فایل، وضعیت دانلود، زمان تخمینی برای تکمیل، سرعت دانلود فعلی و توضیحات دانلود می باشد. شما می توانید با کلیک بر روی عنوان ستون، لیست را بر اساس هر ستونی مرتب کنید.

 

 

آموزش کامل دانلود منیجر

 

 

دکمه های کنترل دانلود ( " افزودن URL "، " رزومه - Resume "، " توقف - Stop "، " توقف همه - Stop All "، " حذف - Delete "، "حذف کامل شد - Delete Completed "، " گزینه ها - Options "، " زمانبندی - Scheduler "، " صف شروع - Start Queue "، "توقف صف - Stop Queue "، " به یک دوست بگویید - Tell A Friend " ) در بالای لیست قرار دارند. بسته به اینکه چه اقداماتی برای انتخاب فعلی دانلودها ممکن است، می توانند در حالت فعال یا غیرفعال باشند.

 

با زدن دکمه " افزودن URL " می توانید یک فایل جدید برای دانلود اضافه کنید. می‌توانید URL جدید را در کادر متنی وارد کنید یا URL را از آدرس‌های موجود انتخاب کنید. همچنین می‌توانید در صورتی که سرور درخواست مجوز کرد، با علامت زدن کادر « استفاده از مجوز »، اطلاعات ورود را مشخص کنید.

 

 

نحوه استفاده دانلود منیجر

 

 

اگر قالب URL معتبر باشد، پنجره " دانلود اطلاعات فایل - Download File Info " ظاهر می شود که در آن می توانید توضیحات فایل را تایپ کنید و مسیری را که قرار است فایل ذخیره شود انتخاب کنید. یا می‌توانید بعداً در پنجره « ویژگی‌های دانلود - Download Properties » توضیحات اضافه کنید. سه دکمه در پایین پنجره محاوره ای وجود دارد. اگر می خواهید دانلود را لغو کنید، دکمه "لغو" را فشار دهید.

 

اگر می‌خواهید بلافاصله دانلود را شروع کنید، روی « Start/Resume » دانلود فشار دهید. که دیالوگ دانلود فایل IDM را به ارمغان می آورد. گفتگو به شما امکان می دهد کنترل بیشتری بر دانلود داشته باشید. همچنین پیشرفت دانلود، میانگین سرعت دانلود، زمان تخمینی برای تکمیل، وضعیت دانلود فعلی، پشتیبانی از رزومه توسط سرور و غیره را نیز نشان می‌دهد. گفتگو همچنین دارای نموداری برای نمایش پیشرفت دانلود برای هر بخش فایل دانلود شده است.

 

می‌توانید دکمه «Pause» را برای به تعویق انداختن دانلود، یا «Cancel» را برای توقف دانلود و بستن کادر فشار دهید. همیشه می توانید دانلود را در هر زمانی از سر بگیرید. توجه داشته باشید که دکمه "Resume" تنها در صورتی دانلود را از آخرین موقعیت ذخیره شده مجدداً شروع می کند که سرور راه دور از این عملکرد پشتیبانی کند.

 

دکمه "Stop" دانلود فایل های انتخاب شده را متوقف می کند. همچنین می‌توانید با فشار دادن دکمه «Cancel» در پنجره دانلود فایل یا با بستن کادر، دانلود را متوقف کنید. دکمه "Stop All" تمام دانلودهای در حال انجام را متوقف می کند.

 

دکمه "Delete" فایل های انتخاب شده را از لیست دانلود حذف می کند. فقط برای دانلود کامل یا متوقف شده فایل فعال است. اگر دانلود فایل کامل نباشد، IDM برای حذف آن از لیست تاییدیه درخواست می کند.

 

دکمه "Scheduler" پنجره گفتگوی Scheduler را شروع می کند که در آن می توانید تایمر را برای اجرای وظایف دانلود تنظیم کنید. ستون "Q" نشان می دهد که آیا فایل در صف دانلود قرار دارد یا خیر. می‌توانید با کلیک راست روی نام فایل و انتخاب آیتم‌های منوی «افزودن به صف» و «حذف از صف»، فایل را از صف اضافه یا حذف کنید.

 

تمام کنترل‌های اصلی نیز در منوی «Downloads» و همچنین در منوی pop-up با کلیک راست بر روی دانلودها در فهرست دانلود موجود هستند.

 

برای مشاهده / ویرایش ویژگی‌های فایل انتخابی، می‌توانید مورد "Properties" را در منوی بازشو انتخاب کنید. می توانید مکان را برای ذخیره فایل، اضافه کردن توضیحات، تغییر URL یا اطلاعات ورود به سرور (نام کاربری و رمز عبور) تغییر دهید.

 

دسته بندی ها - Categories

در سمت چپ قسمت اصلی پنجره لیستی از دسته های دانلود قرار دارد. Internet Download Manager ویژگی دسته بندی ها را برای سازماندهی و مدیریت فایل های شما ارائه می دهد. اگر به آن نیاز ندارید، می‌توانید به سادگی پانل «Categories» را ببندید و هنگام بارگیری فایل‌ها، هیچ دسته‌ای را انتخاب نکنید. هر دسته دانلود دارای یک نام، یک فهرست دانلود پیش فرض و لیستی از انواع فایل های مرتبط است. IDM چندین دسته از پیش تعریف شده مانند موسیقی، ویدیو، برنامه ها، اسناد و غیره دارد. می توانید آنها را حذف، ویرایش یا دسته های خود را اضافه کنید.

 

 

کار کردن با IDM

 

 

با کلیک راست بر روی آیتم دسته بندی، منویی نشان داده می شود که به شما امکان می دهد دسته بندی جدیدی اضافه کنید، یا موارد موجود را ویرایش یا حذف کنید. هنگام افزودن یک دسته - Add Categories می‌توانید پسوندهای فایل را برای مرتبط با دسته انتخاب کنید، و می‌توانید فهرست راهنمای دانلود پیش‌فرض را انتخاب کنید که در آن فایل‌های این دسته قرار گیرد. همچنین اگر کادر انتخاب « Automatically put in this category the files from the following sites only - فقط فایل‌های سایت‌های زیر را در این دسته قرار دهید » را فعال کنید، می‌توانید دسته سفارشی خود را به گونه‌ای پیکربندی کنید که فایل‌هایی را فقط از سایت(های خاص) در آن قرار دهد، به عنوان مثال «*.googlevideo.com» (واقعی سرور دانلود برای ویدیوهای You_Tube).

 

 

آموزش استفاده از IDM

 

 

به عنوان مثال: دسته اسناد می تواند پسوندهای روبه رو را داشته باشد "DOC PDF XLS TXT" و پوشه دانلود پیش فرض زیر "C:\Downloads\Documents".

 

زمانی که فایل‌هایی را که با فهرست انواع فایل‌ها مطابقت دارند، دانلود یا ذخیره می‌کنید، IDM به طور خودکار دسته و پوشه را پیشنهاد می‌کند. اگر نوع ذخیره فایل را در گزینه های IDM غیرفعال کنید، IDM بارگیری ها را به صورت خودکار در دسته های تعیین شده خود قرار می دهد.

 

سفارشی سازی ظاهر پنجره اصلی IDM

Internet Download Manager دارای یک ویژگی برای سفارشی کردن ستون ها و ظاهر نوار ابزار است. نسخه استاندارد Internet Download Manager دارای 4 نمای داخلی نوار ابزار است: دکمه های سه بعدی بزرگ، دکمه های کوچک سه بعدی، دکمه های نئون بزرگ و دکمه های نئون کوچک. می توانید ظاهر نوار ابزار مورد نظر خود را از میان این گزینه ها انتخاب کنید، یا می توانید ظاهر جدیدی را از سایت اصلی Internet Download Manager دانلود کنید. اگر با اصول طراحی گرافیک آشنایی دارید، می‌توانید نوار ابزار خود را نیز برای اینترنت دانلود منیجر خود ترسیم کنید. همچنین می توانید سفارشی کنید که چه دکمه هایی باید در نوار ابزار ظاهر شوند و به چه ترتیبی.

 

برای سفارشی کردن ظاهر نوار ابزار IDM لطفا روی نوار ابزار کلیک راست کنید و منوی کلیک راست ظاهر می شود (به عکس زیر نگاه کنید).

 

 

آموزش دانلود منیجر

 

 

می توانید سبک نوار ابزار و اندازه دکمه نوار ابزار را از گزینه های موجود در این منو انتخاب کنید. اگر نیاز به دانلود نمای نوار ابزار جدید برای Internet Download Manager دارید، لطفاً آیتم منوی « به دنبال نوار ابزار جدید - Look for new toolbars » را انتخاب کنید.

 

برای سفارشی کردن دکمه‌های نوار ابزار لطفاً مورد منو " سفارشی کردن - Customize " را انتخاب کنید.

 

 

آموزش استفاده از دانلود منیجر

 

 

می توانید کنترل کنید که چه دکمه هایی باید در نوار ابزار IDM ظاهر شوند و به چه ترتیبی. صفحه سمت چپ پنجره لیستی از دکمه های موجود را نشان می دهد. پنجره سمت راست لیست دکمه های نوار ابزار IDM را نشان می دهد. می‌توانید با انتخاب دکمه‌ ای در این فهرست، و فشار دادن «Move Up» یا «Move Down» انتخاب کنید. می‌توانید با انتخاب یک دکمه و فشار دادن «Add» یا «Remove» دکمه‌هایی را اضافه و حذف کنید.

 

برای سفارشی کردن ستون های IDM در پنجره اصلی روی سرصفحه ستون کلیک راست کرده و آیتم منوی پاپ آپ "Columns" را انتخاب کنید.

 

 

تنظیمات دانلود منیجر

 

آموزش کار با اینترنت دانلود منیجر

 

می‌توانید انتخاب کنید چه ستون‌هایی ظاهر شوند، عرض ستون‌ها و ترتیب ستون‌ها. برای فعال کردن یک ستون، باید کادر مربوطه را برای ستون مورد نیاز علامت بزنید. می توانید با انتخاب ستون و با استفاده از دکمه های "Move Up" و "Move Down" ستون را به مکان دیگری منتقل کنید. همچنین می‌توانید ترتیب ستون‌ها را با کشیدن و رها کردن سرصفحه ستون در محل مورد نیاز در پنجره اصلی IDM تغییر دهید.

 

 


 

 

آموزش تنظیمات برگه ها

 

آموزش تنظیمات تب options

 

آموزش تنظیمات تب شروع دانلود

 

تنظیمات سایر برگه های IDM

 

صف و زمانبدی در idm

 

سایت نادمارکت فعالیت خود را از سال 94 با ارائه آنتی ویروس و نرم افزار آغاز نموده و توانست با ارائه خدمات موثر به یکی از برترین و بزرگترین ارائه دهنده محصولات اورجینال آنتی ویروس تبدیل شود، تا محصولات متنوع و اورجینال را به کاربران ارائه دهد. کارشناسان نادمارکت با پشتیبانی فنی و قدرتمند پاسخگوی همیشگی نیاز های کاربران عزیز جهت بهترین راهنمایی ها و راهکارها در قالب محصولات اورجینال هستند.

لطفا قبل از هر گونه سوالی قسمت سوالات متداول مطالعه شود، به صورت کلی ما مشتاقانه آماده هستیم، تا تمام سوالات و نیازهای شما را پاسخگو باشیم.

تلگرام: ID = @nodmarket (فقط ارسال پیام)
وآتس آپ: 09338809387 (فقط ارسال پیام)
تماس 1: 09338809387
تماس 2: 01334556373