نحوه تأیید دو مرحله ای برای Apple ID

15
April
2021
اگر نمی توانید از اعتبار سنجی دو عاملی با حساب خود استفاده کنید. اگر دستگاه شما از iOS 8 یا OS X Yosemite یا نسخه قبلی استفاده می کند، با تأیید دو مرحله ای Apple ID خود را ایمن نگه دارید.

 

نحوه تأیید دو مرحله ای برای Apple ID

 

 

 

با درود به کاربران و بازدید کنندگان عزیز سایت تخصصی ناد مارکت

 

خرید لایسنس نود 32

جهت خرید لایسنس اورجینال آنتی ویروس نود 32 بر روی لینک رو به رو کلیک کنید: خرید لایسنس اورجینال نود 32

 


 

 

اگر نمی توانید از اعتبار سنجی دو عاملی با حساب خود استفاده کنید ، به عنوان مثال اگر دستگاه شما از iOS 8 یا OS X Yosemite یا نسخه های قبلی استفاده می کند ، می توانید با تأیید دو مرحله ای Apple ID خود را ایمن نگه دارید.

 

 

 

آیا تأیید صحت دو مرحله ای همان احراز هویت دو عاملی است؟

 

 

خیر. احراز هویت دو عاملی یک روش امنیتی جدیدتر است که مستقیماً در وب سایت های iOS ، macOS ، tvOS ، watchOS و Apple تعبیه شده است. این یک تجربه کاربری ساده تر را ارائه می دهد و برای استفاده از ویژگی های خاصی که نیاز به امنیت بیشتر دارند لازم است. احراز هویت دو عاملی با حداقل یک دستگاه با استفاده از iOS 9 یا OS X El Capitan یا نسخه های جدیدتر در دسترس کاربران iCloud است.

اگر دستگاه های Apple دارید که می توانند به iOS 9 یا بالاتر یا OS X El Capitan یا نسخه های جدید به روز شوند ، باید در عوض احراز هویت دو عاملی را تنظیم کنید. اگر از تأیید صحت دو مرحله ای برای Apple ID خود استفاده می کنید و سپس به iOS 11 یا بالاتر یا macOS High Sierra یا بالاتر ارتقا می دهید ، ممکن است تنظیمات امنیتی شما به طور خودکار به احراز هویت دو عاملی ارتقا پیدا کنند.

تأیید صحت دو مرحله ای یک روش امنیتی قدیمی است که در اختیار کاربرانی است که نمی توانند دستگاه های خود را به روز کنند یا در غیر اینصورت واجد شرایط احراز هویت دو عاملی نیستند.

 

 

 

 

تأیید صحت دو مرحله ای برای اپل آیدی چیست؟

 

 

تأیید صحت دو مرحله ای یک ویژگی امنیتی برای Apple ID است که برای جلوگیری از دسترسی یا استفاده از حساب کاربری توسط دیگران طراحی شده است ، حتی اگر رمز ورود شما را بدانند.

قبل از این لازم است که هویت خود را با استفاده از یکی از دستگاه های خود یا روش تایید شده دیگر تأیید کنید:

 

 

▪ وارد صفحه حساب Apple ID خود شوید

 

▪ با دستگاه جدید یا در iCloud.com به سیستم iCloud وارد شوید

 

▪ به سیستم iMessage یا FaceTime وارد شوید *

 

▪ از دستگاه جدید iTunes ، Apple Books یا App Store خرید کنید

 

▪ پشتیبانی مربوط به Apple ID را از Apple دریافت کنید

 

 

 

 

چگونه تأیید صحت دو مرحله ای را تنظیم کنم؟

 

 

با استفاده از پیوند زیر می توانید تأیید صحت دو مرحله ای را تنظیم کنید. کافیست روی پیوند کلیک کنید ، وارد صفحه حساب Apple ID خود شوید و دستورالعمل های ارائه شده را دنبال کنید.

Set up two-step verification now.

 

 

 

چگونه کار می کند؟

 

هنگام تأیید صحت دو مرحله ای ، یک یا چند دستگاه قابل اعتماد را ثبت می کنید. دستگاه مورد اعتماد دستگاهی است که شما کنترل آن را در اختیار دارید و می تواند کدهای تأیید 4 رقمی را با استفاده از پیامک یا Find My iPhone دریافت کند. شما باید حداقل یک شماره تلفن دارای پیامک ارائه دهید.

سپس ، هر زمان که برای مدیریت Apple ID خود ، وارد سیستم iCloud یا خرید iTunes ، Apple Books یا App Store از یک دستگاه جدید وارد سیستم می شوید ، باید با وارد کردن رمزعبور و رمز ورود خود ، هویت خود را تأیید کنید.

 

 

فروش  نود 32

 

 

بعد از ورود به سیستم ، می توانید به صورت ایمن به حساب خود دسترسی پیدا کنید یا طبق معمول خرید کنید. بدون رمز ورود و کد تأیید ، دسترسی به حساب شما ممنوع است.

همچنین یک کلید بازیابی 14 کاراکتری برای چاپ و نگهداری در مکان امن دریافت خواهید کرد. اگر دسترسی به دستگاه های قابل اعتماد یا شماره تلفن دارای پیامک را از دست دادید یا گذرواژه خود را فراموش کردید ، از کلید بازیابی خود برای دسترسی مجدد به حساب خود استفاده کنید.

 

 

 

کدام شماره های پیام کوتاه را برای حساب خود تأیید کنم؟

 

شما باید حداقل یک شماره تلفن برای حساب خود تأیید کنید. همچنین باید تأیید شماره تلفنی با قابلیت پیام کوتاه را که توسط یکی از نزدیکان شما مانند همسر یا یکی دیگر از اعضای خانواده استفاده شده است بررسی کنید. اگر موقتاً به دستگاههای خود دسترسی نداشته باشید ، می توانید از این شماره استفاده کنید.

برای تأیید دو مرحله ای نمی توانید از خدمات تلفن ثابت یا مبتنی بر وب (VOIP) استفاده کنید.

 

 

 

اگر کلید بازیابی خود را گم کنم چه می کنم؟

 

می توانید با استفاده از گذرواژه Apple ID و یکی از دستگاههای معتبر خود وارد صفحه حساب Apple ID خود شوید و یک کلید بازیابی جدید ایجاد کنید.

 

 

1. به صفحه حساب Apple ID خود بروید.

 

2. با گذرواژه و دستگاه مطمئن خود وارد سیستم شوید.

 

3. در بخش Security ، روی Edit > Replace Lost Key کلیک کنید.

 

کلید بازیابی جدید خود را در مکانی امن نگه دارید. کلید بازیابی قدیمی شما دیگر کار نمی کند و نمی توانید از آن برای بازنشانی گذرواژه یا دسترسی به حساب خود استفاده کنید. اگر کلید بازیابی را در بخش امنیت نمی بینید ، از تأیید صحت دو مرحله ای استفاده نمی کنید.

 

 

 

فعال کردن احراز هویت دو عاملی

 

قبل از اینکه بتوانید احراز هویت دو عاملی را روشن کنید ، تأیید صحت دو مرحله ای را خاموش کنید. همچنین به یاد داشته باشید که مطمئن شوید که هنوز در هر یک از دستگاه های خود به سیستم iCloud وارد شده اید. ممکن است از شما رمز Apple ID را بخواهد *.

 

 

 

در iPhone ، iPad یا iPod touch خود:

 

 

 

1. به Settings > [your name] بروید. اگر از iOS 10.2 یا بالاتر استفاده می کنید ، به تنظیمات> iCloud بروید ، سپس روی Apple ID خود ضربه بزنید.

 

2. بر روی Password & Security ضربه بزنید. در صورت درخواست رمز ورود Apple ID خود را وارد کنید.

 

3. روی Turn On Two-Factor ضربه بزنید.

 

 

 

در Mac شما:

 

 

 

1. منوی Apple menu > System Preferences را انتخاب کنید.

 

2. iCloud را کلیک کنید ، سپس Account Details را کلیک کنید. در صورت درخواست رمز ورود Apple ID خود را وارد کنید.

 

3. روی برگه Security کلیک کنید.

 

4. روی Turn On Two-Factor احراز هویت دو عاملی کلیک کنید.

 

* اگر با Apple ID به سیستم Mac خود وارد می شوید ، باید رمز ورود به سیستم Mac خود را قبل از تنظیم احراز هویت دو عاملی تغییر دهید.

 

 

 

سایت نادمارکت فعالیت خود را از سال 94 با ارائه آنتی ویروس و نرم افزار آغاز نموده و توانست با ارائه خدمات موثر به یکی از برترین و بزرگترین ارائه دهنده محصولات اورجینال آنتی ویروس تبدیل شود، تا محصولات متنوع و اورجینال را به کاربران ارائه دهد. کارشناسان نادمارکت با پشتیبانی فنی و قدرتمند پاسخگوی همیشگی نیاز های کاربران عزیز جهت بهترین راهنمایی ها و راهکارها در قالب محصولات اورجینال هستند.

لطفا قبل از هر گونه سوالی قسمت سوالات متداول مطالعه شود، به صورت کلی ما مشتاقانه آماده هستیم، تا تمام سوالات و نیازهای شما را پاسخگو باشیم.

تلگرام: ID = @nodmarket (فقط ارسال پیام)
وآتس آپ: 09338809387 (فقط ارسال پیام)
تماس 1: 09338809387
تماس 2: 01334556373