نحوه حذف فایلهایی که در ویندوز 10/8/7 حذف نمی شوند

14
August
2021
گاهی اوقات ممکن است با پوشه ای مواجه شوید که قادر به حذف آن نیستید. اگر می خواهید این مشکل را برطرف کنید، ابتدا باید دلیل آن را بدانید. به طور کلی فایل مورد استفاده یا قفل شدن دلیل اصلی آن است. در غیر این صورت یک ویروس باید در نظر گرفته شود.

 

چگونه فایل هایی که در ویندوز 10/8/7 حذف نمی شوند را پاک کنیم؟

 

 

 

با درود به کاربران و بازدید کنندگان عزیز سایت تخصصی ناد مارکت

 

خرید لایسنس نود 32

جهت خرید لایسنس اورجینال آنتی ویروس نود 32 بر روی لینک رو به رو کلیک کنید:خرید لایسنس نود 32

 


 

چرا نمی توانم فایل ها را در Windows 10/8/7 حذف کنم

 

 

گاهی اوقات ممکن است با پوشه ای مواجه شوید که قادر به حذف آن نیستید. اگر می خواهید این مشکل را برطرف کنید، ابتدا باید دلیل آن را بدانید. به طور کلی فایل مورد استفاده یا قفل شدن دلیل اصلی آن است. در غیر این صورت یک ویروس باید در نظر گرفته شود.

 

به احتمال زیاد به این دلیل است که برنامه دیگری در حال حاضر سعی در استفاده از فایل دارد. حتی اگر برنامه ای را در حال اجرا مشاهده نکنید، ممکن است رخ دهد. هنگامی که یک فایل توسط برنامه یا فرآیند دیگری باز می شود، ویندوز 10 فایل را در حالت قفل قرار می دهد و شما نمی توانید آن را حذف، اصلاح یا منتقل کنید. معمولاً بعد از عدم استفاده از فایل قفل برنامه به طور خودکار باز می شود، اما همیشه اینطور نیست. گاهی اوقات ممکن است یک فایل با موفقیت باز نشود، و حتی اگر سعی کنید اقدامی انجام دهید، هشدار می دهید که عملیات نمی تواند به اتمام برسد زیرا توسط برنامه دیگری باز شده است.

 

قبل از اقدام برای حذف فایل های حذف ناپذیر، ابتدا می توانید این نکات ساده را امتحان کرده و این فایل ها را حذف کنید:

 

◾ همه برنامه ها را ببندید.

◾ کامپیوتر خود را مجدداً راه اندازی کنید.

◾ اجازه دهید آنتی ویروس رایانه شما را اسکن کند خرید لایسنس Eset internet security تا ببیند آیا در رایانه شما ویروسی وجود دارد و از شر آن خلاص شوید.

◾ اگر این فایلها هنوز وجود دارند ، روشهای زیر به نفع شما خواهد بود.

 

 

روش 1. مجبور کردن حذف فایلی که در Windows 10 حذف نمی شود.

 

 چگونگی حذف فایلی که پاک نمیشود

 

مرحله 1. به Start بروید ، Task Manager را تایپ کنید و "Task Manager" را برای باز کردن آن انتخاب کنید.

مرحله 2. برنامه ای را که در حال حاضر از فایل استفاده می کند پیدا کنید و "پایان کار - End task" را انتخاب کنید.

مرحله 3. سپس دوباره سعی کنید فایل را در رایانه Windows خود حذف کنید.

 

 آموزش 
پاك كردن فايل هاي غير قابل حذف

 

 

روش 2. فایل / پوشه را با خط فرمان - Command Prompt حذف کنید

 

استفاده از Command Prompt برای حذف گاهی کارآمدتر است و مطمئناً باید آن را امتحان کنید. در اینجا آنچه باید برای حذف یک فایل یا پوشه خاص با Command Prompt انجام دهید:

 

مرحله 1. کلیدهای Windows + R را فشار دهید و cmd را تایپ کنید تا Command Prompt باز شود یا فقط در ابتدا Command Prompt را جستجو کنید.

 

مرحله 2. در خط فرمان ، del و محل پوشه یا فایلی را که می خواهید حذف کنید، وارد کنید و "Enter" را فشار دهید (برای مثال del c: \ users \ JohnDoe \ Desktop \ text.txt).

 

 آموزش 
چگونه در کامپیوتر فایلی را که پاک نمیشود پاک کنیم

 

 

روش 3. برای باز کردن قفل و حذف فایل ها وارد Safe Mode شوید

 

معمولاً وقتی با یک فایل قفل شده مواجه می شوید، می توانید دستگاه خود را مجدداً راه اندازی کنید تا قفل آن باز شود. اگر کار نمی کند، می توانید برای باز کردن قفل و حذف فایل به حالت Safe Mode بروید.

 

مرحله 1. "Settings" را باز کنید. روی "Update & Security" کلیک کنید. روی "Recovery" کلیک کنید، در بخش "Advanced Startup" ، روی دکمه "Restart now" کلیک کنید.

 

مرحله 2. روی "Troubleshoot" > "Advanced options" > "Startup Settings" کلیک کنید.

 

مرحله 3. روی دکمه "Restart" کلیک کنید.

 

مرحله 4. در "Startup Settings" ، F4 را فشار دهید تا حالت ایمن فعال شود.

 

 آموزش 
پاك كردن فايل هاي غير قابل حذف

 

در حالت Safe Mode از File Explorer برای پیدا کردن و حذف فایلهایی که قبلاً قفل شده بودند استفاده کنید. سپس برای خروج از Safe Mode دستگاه خود را به طور معمول راه اندازی مجدد کنید.

 

 

نکته مهم :

 

قبل از اینکه فایلهای غیرقابل حذف را با پاک کردن کل پارتیشن حذف کنیم، باید از فایلهای مفید دیگر از قبل پشتیبان تهیه کنید. پس از شروع فرآیند پاک کردن نمی توانید آن را لغو کنید، تا پایان یابد. به خاطر داشته باشید که پوشه ها را دوباره بررسی کنید تا از دست رفتن اطلاعات جلوگیری شود.

 

 

سایت نادمارکت فعالیت خود را از سال 94 با ارائه آنتی ویروس و نرم افزار آغاز نموده و توانست با ارائه خدمات موثر به یکی از برترین و بزرگترین ارائه دهنده محصولات اورجینال آنتی ویروس تبدیل شود، تا محصولات متنوع و اورجینال را به کاربران ارائه دهد. کارشناسان نادمارکت با پشتیبانی فنی و قدرتمند پاسخگوی همیشگی نیاز های کاربران عزیز جهت بهترین راهنمایی ها و راهکارها در قالب محصولات اورجینال هستند.

لطفا قبل از هر گونه سوالی قسمت سوالات متداول مطالعه شود، به صورت کلی ما مشتاقانه آماده هستیم، تا تمام سوالات و نیازهای شما را پاسخگو باشیم.

تلگرام: ID = @nodmarket (فقط ارسال پیام)
وآتس آپ: 09338809387 (فقط ارسال پیام)
تماس 1: 09338809387
تماس 2: 01334556373