ویروس کامپیوتر چیست و چگونه می توان از رایانه خود محافظت کرد؟

19
September
2021
ویروس رایانه ای نوعی بدافزار است که می تواند پس از اجرای اولیه بر روی سیستم کاربر تکثیر و پخش شود. زمانیکه ایمیلی با پیوست مخرب دریافت کنید، یا فایل را ناآگاهانه باز کنید، ویروس ها روی رایانه شما اجرا میگردد.

 

 

ویروس کامپیوتر چیست و چگونه می توان از رایانه خود محافظت کرد؟

 

جلوگیری از ویروسی شدن کامپیوتر

 

 

 

با درود به کاربران و بازدید کنندگان عزیز سایت تخصصی ناد مارکت

 

خرید لایسنس نود 32

جهت خرید لایسنس اورجینال آنتی ویروس نود 32 بر روی لینک رو به رو کلیک کنید:خرید لایسنس نود 32

 


 

ویروس کامپیوتری چیست؟

 

خرید لایسنس نود32

 

 

 

ویروس رایانه ای یک قطعه مخرب از کد است که برای پخش از دستگاهی به دستگاه دیگر طراحی شده است. این تهدیدها، خود کپی زیرمجموعه ای از بدافزارها هستند، معمولاً برای آسیب به دستگاه یا سرقت داده ها طراحی شده اند.

 

به یک ویروس بیولوژیکی فکر کنید - نوعی که باعث بیماری شما می شود. شما را از عملکرد عادی باز می دارد و اغلب برای خلاص شدن از آن به چیز قدرتمندی نیاز دارید. ویروس رایانه ای "خرید آنتی ویروس" بسیار شبیه است. طراحی شده برای تکثیر بی وقفه ، ویروس های رایانه ای برنامه ها و فایل های شما را آلوده کرده ، نحوه عملکرد رایانه شما را تغییر داده یا از کارکردن آن به طور کلی جلوگیری می کند.

 

یک کامپیوتر محافظت نشده مانند یک در باز برای ویروس های رایانه است. دیوارهای آتش ترافیک اینترنت را در داخل و خارج از رایانه شما کنترل می کنند و رایانه شما را از کلاهبرداران آنلاین که به دنبال اهداف آسان هستند پنهان می کنند. محصولاتی مانند Eset Internet Security و آنتی ویروس حفاظت کامل را در برابر دو خطرناک ترین تهدید در اینترنت - نرم افزارهای جاسوسی و ویروس های رایانه ای ارائه می دهند. آنها از ورود ویروس به رایانه شما جلوگیری می کنند، ورودی رایانه را محافظت می کنند و از هر گونه ویروس رایانه ای که سعی می کند باز شود، جلوگیری می کنند، حتی آسیب رسان ترین و فریبنده ترین گونه ها.

 

در حالی که دانلود آنتی ویروس رایگان و کرک شده در دسترس است، آنها نمی توانند از ویروسی شدن رایانه شما جلوگیری کنند. اشکال بدافزار چندشکلی که قبلاً شناسایی نشده بودند اغلب می توانند بیشترین آسیب را وارد کنند، بنابراین داشتن حفاظت آنتی ویروس اورجینال به صورت تضمینی بسیار مهم است.

 

 

 

ویروس رایانه ای چه می کند؟

برخی از ویروس های رایانه ای "آنتی ویروس نود 32" طوری برنامه ریزی شده اند که با آسیب رساندن به برنامه ها، حذف فایل ها یا فرمت مجدد هارد دیسک، به رایانه شما آسیب برساند. به سادگی خود را تکرار می کنند یا شبکه ای را با ترافیک پر می کنند و انجام هرگونه فعالیت اینترنتی را غیرممکن می کنند. حتی ویروس های رایانه ای کمتر مضر می توانند عملکرد سیستم شما را به طور قابل توجهی مختل کرده ، حافظه کامپیوتر را خراب کرده و باعث خرابی های مکرر کامپیوتر شوند.

 

در سال 2013 ویروس بات نت Gameover ZueS کشف شد که از سایت های بارگیری همتا به همتا برای توزیع باج افزار و تقلب بانکی استفاده می کند. در حالی که ده ها هزار ویروس کامپیوتری هنوز در اینترنت پرسه می زنند ، روش های خود را متنوع کرده اند و در حال حاضر تعدادی از انواع بدافزارها مانند کرم ها ، تروجان ها و باج افزارها به آنها ملحق شده اند.

 

 

 

چگونه کامپیوتر ما ویروسی می شود؟

حتی اگر مراقب باشید، می توانید ویروس های رایانه ای را از طریق فعالیت های معمولی وب مانند:

 

خرید نود32

 

▪ به اشتراک گذاری موسیقی ، فایل ها یا عکس ها با سایر کاربران

▪ بازدید از یک وب سایت آلوده

▪ باز کردن ایمیل هرزنامه یا پیوست ایمیل

▪ بارگیری بازی های رایگان ، نوار ابزار ، پخش کننده رسانه و سایر ابزارهای سیستم

▪ نصب برنامه های نرم افزاری بدون مطالعه کامل مجوزهای آن

 

ویروس های کامپیوتری چگونه منتشر می شوند؟

ویروس ها می توانند به روش های مختلف از جمله از طریق شبکه ها ، دیسک ها ، فایل های ضمیمه ایمیل یا دستگاه های ذخیره سازی خارجی مانند میله های USB منتشر شوند. از آنجا که ارتباطات بین دستگاه ها زمانی بسیار محدودتر از امروز بود ، ویروس های رایانه ای "خرید نود 32" اولیه معمولاً از طریق فلاپی دیسک های آلوده پخش می شدند.

 

امروزه پیوندهای بین دستگاه های مجهز به اینترنت رایج است و فرصت های زیادی را برای گسترش ویروس ها فراهم می کند. به گفته آژانس امنیت سایبری و امنیت زیرساخت های ایالات متحده ، پیوست های ایمیل آلوده رایج ترین ابزارهای انتقال ویروس های رایانه ای هستند. اکثرا اما نه همه ، ویروس های رایانه ای "خرید آنتی ویروس نود 32" به کاربر نیاز دارند تا اقدامی را انجام دهد ، مانند فعال کردن "ماکروها" یا کلیک روی پیوندها برای گسترش.

 

 

 

علائم ویروس رایانه ای چیست؟

در صورت تشخیص علائم بدافزار زیر رایانه شما ممکن است آلوده شود:

 

▪ کندی عملکرد کامپیوتر
▪ رفتار نامنظم کامپیوتر
▪ از دست دادن اطلاعات بدون دلیل
▪ خرابی مکرر کامپیوتر

 

چگونه ویروس های رایانه ای حذف می شوند؟

eset internet security

 

آنتی ویروس ها "خرید لایسنس Eset Internet security" در شناسایی و جلوگیری از انتشار ویروس های رایانه ای پیشرفت های زیادی کرده اند. با این وجود وقتی دستگاهی آلوده می شود ، نصب راه حل آنتی ویروس هنوز بهترین گزینه برای حذف آن است. پس از نصب اکثر نرم افزارها "اسکن" برنامه مخرب را انجام می دهند. پس از نصب آنتی ویروس گزینه هایی برای حذف آن ارائه می دهد.

 

 

 

نمونه هایی از ویروس های رایانه ای

در سال 2013 ، ویروس بات نت Gameover ZueS کشف شد که از سایت های بارگیری همتا به همتا برای توزیع باج افزار و تقلب بانکی استفاده می کند. در حالی که ده ها هزار ویروس رایانه ای هنوز در اینترنت پرسه می زنند ، روش های خود را متنوع کرده اند و اکنون چندین نوع بدافزار مانند آنها به آنها اضافه شده است:

▪ کرم ها - Worms

کرم ها نوعی ویروس هستند که برخلاف ویروس های رایج، معمولاً نیازی به اقدام کاربر برای پخش از دستگاه به دستگاه دیگر ندارند.

▪ تروجان ها - Trojans

تروجان یک ویروس است که در یک برنامه مشروع ظاهر می شود تا خود را در شبکه ها یا دستگاه ها پخش کند.

▪ بدافزار یا باج افزار - Ransomware

باج افزار نوعی بدافزار است که پرونده های کاربر را رمزگذاری می کند و برای بازگرداندن آن باج می خواهد. باج افزار می تواند از طریق ویروس های رایانه ای منتقل نشود.

 

 

 

حفاظت کامپیوتر از ویروس

آنتی ویروس نود32

 

وقتی به اطلاعات و منابع روز واقف می شوید، در مورد تهدیدات امنیت رایانه آگاه تر هستید و در برابر تاکتیک های تهدید کمتر آسیب پذیر هستید. این مراحل را برای حفاظت از رایانه خود با بهترین محافظت از ویروس رایانه انجام دهید:

 

▪ از حفاظت آنتی ویروس و فایروال "خرید آنتی ویروس اورجینال" استفاده کنید.

 

▪ همیشه محافظت از آنتی ویروس و نرم افزار ضد جاسوس افزار خود را به روز نگه دارید

 

▪ سیستم عامل خود را به طور مرتب به روز کنید

 

▪ تنظیمات امنیتی مرورگر خود را افزایش دهید

 

▪ فقط نرم افزارهایی را از سایت هایی که به آنها اعتماد دارید بارگیری کنید.

 

▪ نرم افزارهای رایگان و برنامه های به اشتراک گذاری فایل را قبل از بارگیری با دقت ارزیابی کنید.

 

▪ پیامهای فرستندگان ناشناس را باز نکنید

 

▪ پیامهای مشکوک به هرزنامه را فوراً حذف کنید

 

 

سایت نادمارکت فعالیت خود را از سال 94 با ارائه آنتی ویروس و نرم افزار آغاز نموده و توانست با ارائه خدمات موثر به یکی از برترین و بزرگترین ارائه دهنده محصولات اورجینال آنتی ویروس تبدیل شود، تا محصولات متنوع و اورجینال را به کاربران ارائه دهد. کارشناسان نادمارکت با پشتیبانی فنی و قدرتمند پاسخگوی همیشگی نیاز های کاربران عزیز جهت بهترین راهنمایی ها و راهکارها در قالب محصولات اورجینال هستند.

لطفا قبل از هر گونه سوالی قسمت سوالات متداول مطالعه شود، به صورت کلی ما مشتاقانه آماده هستیم، تا تمام سوالات و نیازهای شما را پاسخگو باشیم.

تلگرام: ID = @nodmarket (فقط ارسال پیام)
وآتس آپ: 09338809387 (فقط ارسال پیام)
تماس 1: 09338809387
تماس 2: 01334556373