کدام آنتی ویروس بیشتر از همه سرعت کامپیوتر را کند می کند؟

09
April
2022

 

آیا آنتی ویروس می تواند سرعت کامپیوتر را کاهش دهد؟

 

 

 

با درود به کاربران و بازدید کنندگان عزیز سایت تخصصی ناد مارکت

 

خرید لایسنس نود 32

جهت خرید لایسنس اورجینال آنتی ویروس نود 32 بر روی لینک رو به رو کلیک کنید:خرید لایسنس نود 32

خرید ویندوز

جهت خرید لایسنس اورجینال ویندوز 10 و 11 بر روی لینک رو به رو کلیک کنید:خرید ویندوز

 


 

آنتی ویروس ها در موقع کار قسمتی از قدرت محاسباتی پردازنده را به خود اختصاص می دهند که در برخی مواقع ممکن است بر نرم افزار های دیگر تأثیر بگذارد. قاعده کلی این است که هر چه آنتی ویروس بیشتر کار کند، میزان فشار روی پردازنده بیشتر می شود.

 

هر زمان که یک اسکن انجام می شود، آنتی ویروس "خرید آنتی ویروس" باید درایو شبکه را با چندین امضا و رفتار بدافزار مقایسه کند، که به معنای فشار بر روی رایانه است. این مقاله انواع آنتی ویروس هایی را که ممکن است روی رایانه ما تأثیر بگذارد و در نتیجه سرعت آن را کاهش دهد، بررسی می کند.

 

چرا کامپیوتر ممکن است بر اثر نصب آنتی ویروس کند شود

 

کدام آنتی ویروس بیشتر از همه سرعت کامپیوتر را کند می کند؟

 

 

در حالی که آنتی ویروس ممکن است روی سیستم تأثیر بگذارد، شایان ذکر است که اگر سیستم شما کند می شود، ممکن است لزوماً به دلیل آنتی ویروس نباشد. علاوه بر این، سطوح خاصی از تاخیر و کندی را نمی توان به یک آنتی ویروس نسبت داد، زیرا اگرچه ممکن است تأثیری داشته باشد، اما سیستم ممکن است به ویروس آلوده شود که همان ویروسی شدن کامپیوتر یکی از دلایل کندی است.

 

 

برخی از دلایلی که ممکن است رایانه شما کندتر شود کدامند؟

 

 

1. مشکلات هارد دیسک

ابتدا باید نگاهی به دستگاه خود بیندازید و خطاهای هارد دیسک را بررسی کنید. مشکل دیگر حافظه کامل هارد دیسک است که ممکن است باعث کند شدن کامپیوتر شود.

 

2. بدافزار

یکی دیگر از دلایل کاهش سرعت رایانه ممکن است وجود بدافزار باشد که ممکن است باعث فشار بر رایانه شود. بدافزارها تأثیر قابل توجهی روی رایانه دارند و سرعت آن را به شدت کاهش میدهد.

 

3. سیستم عامل

سیستم عاملی که مدتی است به روز نشده باشد، نتیجه آن کاهش سرعت کامپیوتر است. با این حال، اگر پس از به‌روزرسانی، رایانه همچنان کند است، می‌توانید به آنتی ویروس مشکوک شوید.

 

4. برنامه های پس زمینه

اگر برنامه‌های پس‌زمینه زیادی در حال اجرا دارید، در این صورت خطر کاهش سرعت رایانه را دارید. هرچه تعداد برنامه‌های پس‌زمینه بیشتر باشد، سرعت پردازنده بیشتر بین برنامه‌ها تقسیم می‌شود و سرعت کلی را کاهش می‌دهد.

 

5. نرم افزار فعال

نرم افزارهای سنگینی وجود دارند که هر زمان که اجرا می شوند به رایانه آسیب وارد می کنند. این نرم افزار ممکن است دلیل کندتر از حد معمول کارکرد کامپیوتر شما باشد.

 

 

آنتی ویروس ها و استفاده از CPU

 

آنتی ویروس ها و درصد استفاده از CPU

 

 

برخی از آنتی ویروس هایی که ممکن است سیستم کامپیوتر شما را کند کنند : آیا AVG کامپیوتر من را کند می کند؟

 

این یکی از آنتی ویروس های پیشرو در بازار است. این آنتی ویروس در تست های آزمایشگاهی نیز فوق العاده است، زیرا 99 درصد از ویروس ها و بدافزارهای معرفی شده به آن را از بین می برد. یکی از ویژگی های چشمگیر آنتی ویروس، اسکنر آنتی ویروس قدرتمند است که به هر بدافزاری که ممکن است وارد دستگاه شما شود دسترسی پیدا کرده و آن را حذف می کند. اسکنر AVG همیشه روشن است و وظایف خود را در پس‌زمینه انجام می‌دهد و اطمینان حاصل می‌کند که هیچ چیز خطرناکی وارد رایانه نمی‌شود. این آنتی ویروس همچنین دارای اسکن های توربو است که باعث می شود اسکن ها با سرعت بیشتری انجام شوند. اگر مشکلی پیدا کند، نمی تواند با آن مقابله کند، اطلاعات را به یک تیم آزمایشگاه تهدید ارسال می کند تا آن را بررسی کرده و اطلاعات را در اختیار بقیه کاربران AVG قرار دهد.

 

با این حال، طبق بررسی های متعدد، این آنتی ویروس می تواند بخش زیادی از پردازنده شما را اشغال کند و بر سرعت کامپیوتر تأثیر بگذارد.

 

 

آنتی ویروس بیت دیفندر

 

آیا آنتی ویروس bitdefender می تواند سرعت کامپیوتر را کاهش دهد؟

 

آنتی ویروس معروف دیگری که با برخی از بهترین آنتی ویروس های موجود رقابت می کند، آنتی ویروس Bitdefender است. این آنتی ویروس با شعار "تست مداوم"، "تعالی مستمر" و "نوآوری مداوم" یکی از دلایلی است که آنتی ویروس نتایج ثابتی را در طول زمان حفظ کرده است. آنتی ویروس با همان حفاظت اصلی در تمام برنامه ها ارائه می شود. این بدان معناست که آنتی ویروس همان سیستم حفاظتی را برای کاربران پولی و رایگان خود فراهم می کند.

 

همچنین هر تهدید جدید را تجزیه و تحلیل خواهد کرد. به این معنی که یک پایگاه داده عظیم از تهدیدات احتمالی دارد. این آنتی ویروس همچنین دارای ویژگی‌های باج‌افزاری است. این کار فایل های آسیب پذیرتر را ارزیابی کرده و از آنها نسخه پشتیبان تهیه می کند. آنها همچنین به متوقف کردن باج افزار از رمزگذاری داده ها و اطلاعات شما کمک می کنند. این آنتی ویروس همچنین دارای فناوری تشخیص فیشینگ است که از سرقت اطلاعات شما توسط وب سایت ها به شکل وب سایت های جعلی که به اطلاعات شما نیاز دارند جلوگیری می کند.

 

این آنتی ویروس همچنین دارای ویژگی محافظت از وب کم است که به جلوگیری از دسترسی هکرها به وب کم شما کمک می کند. برای نیازهای اقتصادی شما، آنتی ویروس دارای مکانیزم پرداخت ایمن است که هنگام انجام هر گونه تراکنش آنلاین مفید خواهد بود. این به کاربر فضای امنی را برای انجام معاملات بدون ترس از اینکه ممکن است برخی هکرها به اطلاعات شما دست یابند، ارائه می دهد. ویژگی پرداخت ایمن همچنین از کارکرد برنامه های افزودنی ناخواسته هنگام تراکنش آنلاین جلوگیری می کند.

 

این آنتی ویروس همچنین دارای یک مدیر رمز عبور به علاوه یک ویژگی ردیابی است که از دنبال کردن دیجیتالی شما به IP شما جلوگیری می کند. جدای از این، آنتی ویروس چندین ویژگی اضافه نیز دارد، از جمله کنترل های والدین و ابزارهای ضد سرقت.

 

استفاده از Bitdefender و CPU

 

گفته شده است که بیت دیفندر ممکن است با مشکل استفاده زیاد از CPU مواجه شود که ممکن است کل سیستم شما را کند کند. چند شکایت در مورد این اتفاق وجود دارد که دستگاه‌هایی با قابلیت‌های Core i5 تحت تأثیر قرار گرفته‌اند. این مشکل زمانی ایجاد می شود که یک اسکن برنامه ریزی شده منابع رایانه را برای زمان اسکن اشغال کند و روشن و خاموش کردن رایانه تأثیری بر سرعت نخواهد داشت. به گفته کاربر، سپرهای ویروس Bitdefender مقصر هستند و در بدترین حالت تا 80 درصد از CPU را اشغال می کنند. با توجه به پشتیبانی، اسکن با اولویت بالا ممکن است مشکل باشد. با این حال، کاربر مشکلات زیادی را تجربه کرد که در نهایت آنتی ویروس را حذف و دوباره آن را نصب کرد.

 

 

آیا آنتی ویروس Avast سرعت کامپیوتر شما را کاهش می دهد؟

 

کدام آنتی ویروس‌ باعث کاهش سرعت سیستم می‌شوند؟

 

یکی دیگر از آنتی ویروس های شگفت انگیز نرم افزار Avast است که دارای مکانیزم های محافظتی برتر برای دستگاه شما است. سیستم امنیتی نه تنها بدافزارها و تهدیدها را بررسی می‌کند، بلکه به دنبال نرم‌افزارهای قدیمی، افزونه‌های مخرب، مشکلات شبکه، اسناد محافظت‌ نشده و حساس و رمزهای عبور ضعیف نیز می‌گردد. با توجه به میزان تشخیص، از نظر آزمایش‌های آزمایشگاهی، آنتی‌ویروس خود را بسیار بالاتر از رقبا نشان داد و در سمت بالاتر و مدعیان برتر امتیاز گرفت.

 

وقتی صحبت از ویژگی‌ها به میان می‌آید، آنتی‌ویروس دارای چندین نوع اسکن، از جمله اسکن هوشمند، اسکن کامل، و اسکن زمان ربات است. همچنین یک اسکنر Wi-Fi همراه با آنتی ویروس دریافت خواهید کرد که به محافظت از شما در برابر وای فای آسیب دیده کمک می کند. جدا از این موارد، آنتی ویروس دارای چندین ویژگی دیگر مانند گزینه utility نیز می باشد. پاک کننده ابزار از حذف آشغال ها از رایانه شما مراقبت می کند و فضای بسیار مورد نیاز شما را ذخیره می کند. وقتی صحبت از سهولت استفاده به میان می‌آید، آنتی ویروس دارای رابط ظاهری عالی است که به راحتی قابل درک است، منوهای ساده و گزینه‌های ساده.

 

Avast و استفاده از CPU بالا

 

بر اساس عملکردهایی که آنتی ویروس ارائه می کند، ممکن است فشار به رایانه وارد کند. بسیاری از کاربران در مورد آنتی ویروس گزارش داده اند که باعث ایجاد تاخیر در CPU شده و انجام برخی فعالیت ها را بسیار سخت می کند. با این حال، پشتیبانی چند راه برای حل مشکل و از سرگیری عملکرد عادی ارائه کرده است، از جمله موارد زیر:

 

حذف Avast Cleanup

 

حذف Avast Cleanup

 

به نظر می رسد مشکل مربوط به ابزار پاکسازی Avast است. این نرم افزار در زمان واقعی کار می کند، به این معنی که همیشه در پس زمینه روشن است، به این معنی که بسته به روند، ممکن است CPU را کند کند. توصیه در اینجا حذف ویژگی پاکسازی Avast از رایانه است.

 

1. با باز کردن رابط کاربری Avast روی نماد موجود در system tray کلیک کنید یا آن را در منوی شروع پیدا کنید

 

2. به "settings" بروید و روی "components tab" کلیک کنید.

 

3. روی فلش رو به پایین در کنار چیزی که می‌خواهید حذف کنید کلیک کنید و بر روی uninstall a component کلیک کنید، پس از آن می‌توانید برای تأیید عملکرد، روی ok کلیک کنید. کامپیوتر را مجددا راه اندازی کنید.

 

کامپیوتر را مجددا راه اندازی کنید و بررسی کنید که آیا مشکل حل شده است یا خیر. شایان ذکر است که اگر با این کار مشکل برطرف نشد و رایانه همچنان در انجام عملکردها کند است، می توانید همین روند را برای behavior shield تکرار کنید و بررسی کنید که آیا مشکل برطرف شده است یا خیر.

 

 

افزونه های غیر ضروری Avast را حذف کنید

 

کند شدن کامپیوتر بعد از نصب آنتی ویروس

 

برای اکثر کاربران، ویژگی‌های اضافی آنقدرها مفید نیستند، به علاوه بر منابع CPU تأثیر می‌گذارند. در صورتی که آنتی ویروس Avast همچنان سرعت کامپیوتر را کاهش می دهد، حذف برخی از این ویژگی ها ممکن است یک ترفند باشد!

 

 

1. خط فرمان را از طریق گزینه "windows=R" اجرا کنید

2. کنترل پنل را باز کنید

3. در بخش «category» روی «view by/» کلیک کنید

4. بر روی گزینه "uninstall a program" در زیر "programs" کلیک کنید.

5. روی "Avast antivirus" راست کلیک کرده و "uninstall" را انتخاب کنید.

6. در پنجره باز شده روی گزینه “modify” کلیک کنید

7. تیک تمام گزینه های غیر ضروری را به غیر از web shield، mail shield، behavior shield و file shield بردارید.

8. بر روی "change" کلیک کنید و منتظر بمانید تا نصب پردازش شود.

 

آنتی ویروس های دیگری نیز وجود دارند که قابل ذکر هستند، که هر زمان که اسکن کامل انجام می دهند، شکایت هایی از آنها داشته اند، از جمله آنتی ویروس Total AV و آنتی ویروس BullGuard.

 

 

چگونه می توانید سرعت کامپیوتر را افزایش دهید

 

سبک ترین آنتی ویروس کدام است؟

 

ممکن است رایانه به دلیل تهدیدات و ویروس‌ها با مشکلاتی مواجه شود که باعث کندتر شدن آن می‌شود. با این حال، نکات و ترفندهایی وجود دارد که در صورت استفاده می‌تواند به شما در کاهش میزان تاخیر در رایانه کمک کند، برخی از این نکات عبارتند از:

 

▪ اسکن در شب

 

همانطور که مشخص کردیم، اسکن آنتی ویروس ممکن است دلیل کندی کامپیوتر باشد، زیرا ممکن است این فرآیند منابع کامپیوتری زیادی را اشغال کند. بهترین راه این است که اسکن ها را در شب انجام دهید یا زمانی که رایانه برای ساعات طولانی بیکار است این کار را انجام دهید. این به صرفه جویی در هنگام کار و پردازنده و حافظه کمک می کند.

 

▪ هارد دیسک را مرتب کنید

 

همچنین باید از تمیز کردن و مرتب سازی فایل هارد دیسک اطمینان حاصل کنید.

 

▪ به روز رسانی همه چیز

 

اطمینان حاصل کنید که سیستم عامل، آنتی ویروس، برنامه‌ها و هر چیزی که به آن نیاز دارد آخرین به‌روزرسانی ها رو دریافت کرده اند.

 

 

انتخاب آنتی ویروس مناسب

 

کند شدن لپ تاپ بعد از نصب آنتی ویروس

 

 

انتخاب های آنتی ویروس کمک زیادی به تضمین سالم ماندن و کارکرد رایانه شما خواهد کرد. همیشه باید برای امنیت سیستم خود به آنتی ویروسی تکیه کنید زیرا محافظ عالی برای کار شماست. برخی از عواملی که در انتخاب آنتی ویروس باید در نظر گرفته شود عبارتند از:

 

1. پردازش ابری

 

مطمئن شوید که آنتی ویروسی "خرید آنتی ویروس نود 32" که انتخاب می کنید از سیستم های پشتیبان گیری و ذخیره سازی ابری استفاده می کند. آنتی ویروس مبتنی بر ابر به جای استفاده از منابع رایانه شما، از سرورها و اطلاعات وب خود استفاده می کند. تنها نقطه ضعف این است زمانی که به اینترنت متصل نباشید آنتی ویروس بصورت کامل فعال نمیگردد.

 

2. سیستم های مبتنی بر رفتار

 

پیش از این، اکثر رایانه ها از گزینه پایگاه داده امضا برای شناسایی بدافزار استفاده می کردند. با این حال، به دلیل افزایش بدافزارهای خارجی و ناآشنا، اکثر آنتی ویروس ها برای بررسی آنتی ویروس ها به نظارت بر رفتار متمرکز شده اند.

 

3. استفاده از رم کم

 

همیشه آنتی ویروسی را انتخاب کنید که تا حد امکان از رم کمتری استفاده کند و بهترین نتایج را به همراه داشته باشد. هرچه رم کمتری مصرف شود، تاخیر کمتری روی آنتی ویروس خواهد داشت.

 

نتیجه

 

امروز ثابت شده که آنتی ویروس های نود 32 - کسپرسکی و تا حدودی با غیرفعال کردن برخی از قابلیت ها خود بیت دیفندر سبک هستند و کمترین تاثیر را بر رایانه خواهند داشت.

 

سایت نادمارکت فعالیت خود را از سال 94 با ارائه آنتی ویروس و نرم افزار آغاز نموده و توانست با ارائه خدمات موثر به یکی از برترین و بزرگترین ارائه دهنده محصولات اورجینال آنتی ویروس تبدیل شود، تا محصولات متنوع و اورجینال را به کاربران ارائه دهد. کارشناسان نادمارکت با پشتیبانی فنی و قدرتمند پاسخگوی همیشگی نیاز های کاربران عزیز جهت بهترین راهنمایی ها و راهکارها در قالب محصولات اورجینال هستند.

لطفا قبل از هر گونه سوالی قسمت سوالات متداول مطالعه شود، به صورت کلی ما مشتاقانه آماده هستیم، تا تمام سوالات و نیازهای شما را پاسخگو باشیم.

تلگرام: ID = @nodmarket (فقط ارسال پیام)
وآتس آپ: 09338809387 (فقط ارسال پیام)
تماس 1: 09338809387
تماس 2: 01334556373