امنیت وب کم: جلوگیری از هک شدن دوربین وب کم

امنیت وب‌ کم اغلب حتی برای امن‌ ترین سیستم‌ها نیز نقطه کوری است و اکثر وب‌ کم‌ها را در برابر هک آسیب‌پذیر می کند.جلوگیری از هک شدن وب کمبا درود به کاربران و بازدید کنندگان عزیز سایت تخصصی نادمارکت

جهت خرید لایسنس اورجینال آنتی ویروس نود 32 بر روی لینک رو به رو کلیک کنید: خرید لایسنس آنتی ویروس
وب‌کم‌ها همه جا هستند: در لپ‌ تاپ‌ها، در سیستم‌ های امنیتی ما، و در تلفن‌ های ما هر کجا که می‌رویم. با این حال امنیت وب‌ کم اغلب حتی برای امن‌ ترین سیستم‌ ها نیز نقطه کوری است و اکثر وب‌ کم‌ها را در برابر هک آسیب‌پذیر می‌کند. یاد بگیرید که چگونه تشخیص دهید وب کم شما هک شده است یا خیر، و نحوه بهبود امنیت وب کم و محافظت از حریم خصوصی خود را بیاموزید.


آیا وب کم شما هک می شود؟

وب کم ها ما را قادر می سازند تا با دوستان، خانواده و همکاران از دور در ارتباط باشیم. با این حال وب کم ها نیز می توانند توسط هکرها برای جاسوسی از شما استفاده شوند. هر وب کم از جمله دوربین های داخلی لپ تاپ و تلفن می تواند هک شود و برای جاسوسی وب کم استفاده شود. تصور اینکه از هک شدن در یک شبکه خصوصی در امان هستید، آسان است، اما بدون امنیت اضافی " خرید لایسنس تک کاربره نود 32 " ممکن است همچنان در برابر هک وب‌کم آسیب‌پذیر باشید.

چگونه یک وب کم هک می شود؟

هکرها می توانند با نرم افزارهای مخرب ( بدافزار ) به وب کم دسترسی پیدا کنند. بسیاری از انواع بدافزارها به هکرها اجازه می دهند وب کم شما را از راه دور فعال کنند و حریم خصوصی وب کم شما را به خطر بیاندازند. در اینجا رایج ترین راه هایی است که می توانید به طور تصادفی بدافزار هک وب کم را در دستگاه خود دریافت کنید.


کلیک روی لینک های بد


جلوگیری از هک شدن وب کم


کلیک کردن بر روی پیوندهای خطرناک یا دانلود محتوای غیرقابل اعتماد می تواند دستگاه شما را به بدافزار آلوده کند - از جمله تروجان ها، که به عنوان نرم افزارهای قانونی پنهان می شوند. قبل از کلیک کردن روی یک پیوند، مطمئن شوید که به یک وب‌سایت قانونیست و بدون ترکیب حروف یا اعداد مشکوک در URL منتهی می‌شود، بررسی کنید. می توانید این کار را با نگه داشتن نشانگر روی پیوند قبل از کلیک بر روی آن انجام دهید تا مقصد آن را تأیید کنید. همچنین ایده خوبی است که از یک برنامه آنتی ویروس قابل اعتماد برای جلوگیری از آلوده شدن بدافزار دستگاه خود استفاده کنید.


نرم افزار قدیمی برای هر دستگاه، از جمله نرم افزار وب کم، در برابر هک آسیب پذیر است. حفره هایی که ممکن است با یک به روز رسانی اصلاح شده باشند، هنوز در نسخه های قدیمی تر آشکار می شوند. هر چه نرم‌افزار قدیمی‌تر باشد، احتمال اینکه شخصی راهی برای هک کردن آن با سوء استفاده از آسیب‌پذیری‌ها پیدا کرده باشد، بیشتر می‌شود. این موضوع برای گوشی ها و همچنین لپ تاپ ها و دسکتاپ ها صادق است.


خطرات هک وب کم

هک کردن هر نوع دستگاه شما را در معرض خطر قرار می دهد، اما هک وب کم خطرات منحصر به فردی را به همراه دارد. هکرها می توانند از وب کم شما برای جاسوسی از شما در بی احتیاطی ترین لحظات استفاده کنند. یک مجرم سایبری همچنین ممکن است بتواند از وب کم هک شده به عنوان دروازه ای برای ارسال بدافزار اضافی استفاده کند که به طور بالقوه اطلاعات شخصی و اطلاعات مالی شما را در معرض دید قرار می دهد. بدون امنیت اختصاصی، هکرها می توانند به راحتی وب کم شما را به خطر بیاندازند و برای جاسوسی یا انتشار ویروس به دستگاه شما نفوذ کنند.


نحوه محافظت از وب کم در برابر هک شدن


کلاهبرداری وب کم

از آنجایی که ما دستگاه‌های مجهز به وب‌کم خود را در برخی از شخصی ‌ترین فضاهای خود نگهداری می‌کنیم، این امکان برای هکرها وجود دارد که از ما عکس‌های مخربی بگیرند یا حداقل ادعا کنند که این کار را کرده‌اند. بسیاری از مجرمان سایبری، چه عکسی گرفته باشند و چه نداشته باشند، ممکن است برای به دست آوردن پول یا اطلاعات شخصی از قربانیان اخاذی کنند.


هک وب کم چقدر رایج است؟

هک وب‌کم ممکن است رایج‌ تر از آن چیزی باشد که فکر می‌کنید، عمدتاً به این دلیل که بسیار آسان است. هکرهای بالقوه می توانند با یک جستجوی اولیه در گوگل یاد بگیرند که چگونه یک وب کم را هک کنند. بسیاری از قربانیان ممکن است حتی متوجه هک شدن وب کم خود نشوند. مطالعه اخیر WizCase نشان داد که بیش از 15000 وب‌کم از مدل‌ها و نسخه‌های مختلف نرم‌افزار ایمن نبوده و در نتیجه در برابر هک آسیب‌پذیر هستند. بسیاری از این وب‌کم‌ها در خانه‌ها قرار داشتند و به این ترتیب مجرمان به راحتی می‌توانند به شبکه‌های خانه هوشمند افراد نفوذ کنند و از شخصی ترین فضاهای آنها جاسوسی کنند. بنابراین هیچ وب‌کمی بدون پروتکل‌های امنیتی مناسب ایمن نیست.


چگونه بفهمیم وب کم هک شده است؟


امنیت وب کم


1. چراغ نشانگر وب کم را بررسی کنید : آیا با وجود اینکه از وب کم استفاده نمی کنید، روشن است؟ این می تواند نشانه ای از یک وب کم هک شده باشد یا می تواند به یک برنامه افزودنی مرورگر متصل باشد.

2. برنامه‌های باز و برنامه‌های افزودنی مرورگر خود را بررسی کنید و یکی یکی غیرفعال کنید تا مظنون احتمالی را پیدا کنید.

3. سپس ببینید آیا فرآیند وب‌کم شما اجرا می‌شود یا خیر – اگر اجرا می‌شود، دستگاه خود را مجدداً راه‌اندازی کنید تا بررسی کنید که آیا وب‌کم شما به‌طور خودکار فعال می‌شود یا خیر. هر نشانه ای از استفاده غیرمجاز می تواند به این معنی باشد که شما یک وب کم هک شده دارید.

4. اگر فرآیند اجرا نمی شود، سعی کنید وب کم را خودتان فعال کنید. آیا پیغام خطایی مبنی بر استفاده از آن دریافت می کنید؟ به چراغ نشانگر به‌عنوان یک سیگنال اشتباه تکیه نکنید - این چراغ‌ها را می‌توان طوری پیکربندی کرد که حتی زمانی که وب‌کم در حال استفاده است خاموش بمانند. بسیاری از هکرهای وب کم این کار را انجام می دهند.

5. به دنبال ضبط های صوتی و تصویری ذخیره شده در پوشه وب کم خود بگردید. اگر موردی را پیدا کردید که خودتان ضبط نکرده اید، ممکن است یک وب کم هک شده داشته باشید.


اگر قربانی هک وب‌کم شدید چه باید کرد؟

اگر نشانه‌هایی از هک شدن وب‌کم در دستگاه خود پیدا کردید، نیازی به ترس نیست – چندین کار وجود دارد که می‌توانید در حال حاضر برای قفل کردن هکرها و جلوگیری از نقض‌های امنیتی بیشتر انجام دهید. اولین و ساده ترین کار این است که وب کم را از دستگاه خود جدا کنید. برای یک وب کم خارجی آن را از برق جدا کنید. وب کم داخلی باید غیرفعال باشد. می توانید این کار را با بررسی تنظیمات دستگاه خود، خاموش کردن دوربین و عدم دسترسی همه برنامه ها به آن انجام دهید.


از خود در برابر هکرهای وب کم محافظت کنید

حتی اگر وب کم خود را با رمز عبور محافظت کرده باشید، هکرها ممکن است همچنان بتوانند به آن دسترسی پیدا کنند. اما همچنان می توانید از وب کم خود در برابر هک محافظت کنید. نکات زیر به شما نشان می دهد که چگونه وب کم خود را با محافظت قوی تر ایمن کنید.


جلوگیری از هک شدن وب کم کامپیوتر


1. نرم افزار وب کم خود را به روز کنید


سازندگان وب کم به طور مداوم نرم افزار خود را برای امنیت بهتر و حفاظت از حریم خصوصی به روز می کنند. چند دقیقه ای که طول می کشد تا یک به روز رسانی نرم افزار را نصب کنید، ارزش حفظ حریم خصوصی وب کم پیشرفته ای را دارد که در نتیجه از آن لذت خواهید برد - به خصوص در مقایسه با خطرات استفاده از دستگاهی با نرم افزار قدیمی.


2. از لینک ها و دانلودهای مشکوک خودداری کنید


همه ما می‌توانیم هنگام بررسی ایمیل‌ها یا پیمایش در فیدهای خبری مراقب خود باشیم. وقتی یک ایمیل عجیب و غریب یا پیوندی می بینید که کاملا درست به نظر نمی رسد، روی آن کلیک نکنید. مشکوک بمانید - این بهترین دفاع شما در برابر فیشینگ و سایر حملات آنلاین است. نرم افزار امنیتی قوی، مانند آنتی ویروس Eset این کار را برای شما آسان تر می کند زیرا به طور خودکار بدافزارها و لینک های مشکوک را شناسایی و مسدود می کند.


3. نرم افزار امنیتی خود را به روز نگه دارید


علاوه بر وب کم و نرم افزار سیستم، مطمئن شوید که نرم افزار امنیتی شما نیز به روز است. فقط جدیدترین نسخه نرم افزار امنیتی شما برای محافظت در برابر هکرها و بدافزارهایی که ممکن است به دنبال استفاده از آنها علیه شما باشند، محافظت می کند. اگر از آنتی ویروس Eset internet security استفاده می کنید، نرم افزار آنتی ویروس شما را به طور خودکار به روز نگه می دارد.


ایمن کردن وب کم خود به صورت دستی نیاز به هوشیاری مداوم زیادی دارد و این می تواند خسته کننده باشد. این موضوع اهمیت حیاتی حفظ حریم خصوصی و حفظ آرامش ذهنی خود را تغییر نمی دهد. آنتی ویروس Eset Internet Security - کسپرسکی یا بیت دیفندر به طور کامل وب کم شما را ایمن می کند و به طور خودکار تلاش های هک را در صورت وقوع و در صورت وقوع تشخیص داده و از آن جلوگیری می کند - تنها کاری که باید انجام دهید این است که آن را روشن کنید و اجازه دهید کار کند. آنتی ویروس حفاظت کامل آنلاین را فراهم می کند و برنامه های غیرقابل اعتماد را از دسترسی به وب کم شما مسدود می کند تا دستگاه ها و داده های شما را از هر طرف ایمن نگه دارد.


سایت نادمارکت فعالیت خود را از سال 94 با ارائه محصولات آنتی ویروس های خانگی و سازمانی - ویندوز - ویندوز سرور و آفیس آغاز نموده و توانست با ارائه خدمات موثر به یکی از برترین و بزرگترین ارائه دهنده محصولات اورجینال تبدیل شود، تا محصولات متنوع و اورجینال را به کاربران ارائه دهد. کارشناسان نادمارکت با پشتیبانی فنی و قدرتمند پاسخگوی همیشگی نیاز های کاربران عزیز جهت بهترین راهنمایی ها و راهکارها در قالب محصولات اورجینال هستند. شما کاربران گرامی میتوانید خرید خود را با خیال راحت و دریافت پشتیبانی کامل انجام دهید.

لطفا قبل از هر گونه سوالی قسمت سوالات متداول مطالعه شود، به صورت کلی ما مشتاقانه آماده هستیم، تا تمام سوالات و نیازهای شما را پاسخگو باشیم.

تلگرام: ID = @nodmarket (فقط ارسال پیام)
وآتس آپ: 09338809387 (فقط ارسال پیام)
تماس 1: 09338809387
تماس 2: 01334556373

نماد اعتماد

سایت نادمارکت