بدافزار در مقابل ویروس - تفاوت چیست؟

03
November
2021
بسیاری از افراد از اصطلاحات "بدافزار" و "ویروس" به جای یکدیگر استفاده می کنند، اما آنها کاملاً یکسان نیستند.

 

فرق ویروس و بدافزار چیست؟

 

 

 

با درود به کاربران و بازدید کنندگان عزیز سایت تخصصی ناد مارکت

 

خرید لایسنس نود 32

جهت خرید لایسنس اورجینال آنتی ویروس نود 32 بر روی لینک رو به رو کلیک کنید:خرید لایسنس نود 32

 


 

بسیاری از افراد از اصطلاحات "بدافزار" و "ویروس" به جای یکدیگر استفاده می کنند، اما آنها کاملاً یکسان نیستند. تفاوت بین بدافزار و ویروس "خرید آنتی ویروس نود 32" در این است که بدافزار اصطلاح کلی است و ویروس‌ها فقط یکی از انواع بدافزار در میان بسیاری از انواع دیگر است. برای اطلاعات بیشتر در مورد بدافزارها در مقابل ویروس ها و نحوه محافظت از خود در برابر هر دوی آنها، ادامه مطلب را بخوانید.

 

 

لایسنس نود 32 - فرق ویروس و بدافزار چیست؟

 

 

تفاوت بین بدافزار و ویروس چیست؟

 

بدافزار اصطلاحی است برای هر نرم افزار مخربی که به طور خاص برای آلوده کردن و آسیب رساندن به سیستم میزبان یا کاربر آن نوشته شده است. ویروس کامپیوتری تنها یک نوع بدافزار است. همانطور که همه مربع ها مستطیل هستند (اما همه مستطیل ها مربع نیستند)، همه ویروس ها بدافزار هستند، اما همه بدافزارها ویروس نیستند.

 

بنابراین اگر از خود می‌پرسید که آیا بدافزار و ویروس‌ها "خرید نود 32" یکسان هستند، پاسخ قطعی «نه» است. دسته نرم افزارهای مخرب شامل ویروس ها، جاسوس افزارها، ابزارهای تبلیغاتی مزاحم، باج افزارها و انواع دیگر نرم افزارهای مضر می باشد. دانستن تفاوت‌های بین ویروس‌ها و سایر انواع بدافزار برای پیشگیری و همچنین حذف مفید است.

 

یک ویروس کامپیوتری طوری طراحی شده است که خودش را کپی کرده و تا حد امکان به دستگاه های دیگر سرایت کند، درست همانطور که یک ویروس بیولوژیکی میزبان خود را آلوده می کند، خود تکثیر می شود و به میزبان های جدید سرایت می کند. ویروس‌های رایانه‌ای با آلوده کردن برنامه‌ها و ایمیل‌ها تکثیر می‌شوند و می‌توانند از طریق ذخیره‌سازی قابل جابجایی، وب‌سایت‌های آلوده، پیوست‌های ایمیل و حتی روترهای شبکه منتقل شوند.

 

اینکه ویروس دقیقا چه کاری انجام می دهد به سطح پیچیدگی آن بستگی دارد. کدهای مخرب ساده به هارد دیسک شما آسیب می زند یا فایل ها را حذف می کند. یک ویروس پیچیده‌تر ممکن است در رایانه شما پنهان شود و در فعالیت‌های ناخواسته مانند پخش هرزنامه شرکت کند. ویروس های بسیار پیشرفته که ویروس های چند شکلی نامیده می شوند، کد خود را تغییر می دهند تا از شناسایی اجتناب کنند. بالاتر از بدافزارها و ویروس ها یک دسته بزرگتر و فراگیر وجود دارد: شامل سایر تهدیدات آنلاین مانند فیشینگ، سرقت هویت، تزریق SQL و غیره می شوند.

 

 

 

چرا ویروس ها و بدافزارها اینقدر اشتباه گرفته می شوند؟

 

سردرگمی در مورد تفاوت بین ویروس و بدافزار به تشخیص نام ریشه ای می رسد. هنگامی که یک کلمه یا اصطلاح در ذهنیت جمعی ریشه دوانده است، تمایل به ماندگاری دارد. اولین بدافزار در دهه 1970 "ویروس" نام گرفت. اولین برنامه های ضد بدافزار منتشر شده در دهه های 1980 و 1990 "آنتی ویروس" نامیده شدند، زیرا این مشکل اصلی در آن زمان بود. امروزه بسیاری از چنین ابزارهایی از این نام استفاده می کنند، حتی اگر در برابر ویروس ها محافظت کنند. آیا مهم است که بدافزار همان ویروس باشد اگر هیچ محافظتی نداشته باشید؟ نه واقعا - بدون یک آنتی ویروس قوی ، در برابر انواع بدافزارها آسیب پذیر خواهید بود.

 

 

 

پس انواع دیگری از بدافزارها نیز وجود دارد؟

 

آنتی ویروس نود 32 - تفاوت ویروس با بدافزار

 

بله - چشم انداز امنیت سایبری در حال تحول است. متأسفانه، تعداد «مجرمان سایبری» بیش از هر زمان دیگری بیشتر شده است. آنها (از نظر مالی و غیره) انگیزه دارند تا نوآوری کنند. امروزه ویروس ها تنها خطری نیستند که کاربران اینترنت با آن مواجه هستند:

 

 

Worm یک قطعه بدافزار خودتکثیر شونده که وظیفه اصلی آن پرش از رایانه ای به رایانه دیگر است، اغلب بدون انجام کاری فراتر از تکرار.

 

ابزارهای تبلیغاتی مزاحم: هرزنامه های تبلیغاتی که به منظور ایجاد درآمد تبلیغاتی در دستگاه شما با تبلیغات روی دستگاه شما طراحی شده است.

 

Scareware: به شما می گوید که رایانه شما به بدافزار آلوده شده است و از شما می خواهد یک راه حل را دانلود کنید. گاهی اوقات بارگیری به خودی خود بدافزار خواهد بود، و در برخی مواقع مجبور می شوید برای نرم افزارهای بی فایده هزینه پرداخت کنید.

 

نرم افزارهای جاسوسی: همانطور که از نام آن پیداست، از شما جاسوسی می کند و اطلاعات شما را به سرقت می برد.

 

باج افزار: نوع جدیدتر و به خصوص بدافزار ، باج افزار رایانه، پوشه ها یا فایل های شما را قفل می کند و آنها را برای شما غیرقابل دسترس می کند، و اساساً آنها را گروگان نگه می دارد و در عین حال تقاضای پرداخت باج می کند.

 

Rootkit: سخت ترین برای شناسایی و حذف، این کیت ها خود را در اعماق رایانه شما دفن می کنند و انواع فعالیت های غیرقانونی را انجام می دهند، از جمله سرقت اطلاعات کاربر (مشابه جاسوس افزار)، ارسال ایمیل های هرزنامه، شرکت در حملات DDOS یا اعطای دسترسی از راه دور به هکرها.

 

 

برخی از اینها با هم همپوشانی دارند و تمایزها می تواند گیج کننده باشد. برای بسیاری از مردم در نهایت این مهم نیست. نکته این است که شخصی در تلاش است تا کارهای بدی روی رایانه شما یا با آن انجام دهد و شما فقط می خواهید آنها را متوقف کند.

 

 

 

چه نوع دستگاه هایی می توانند تحت تأثیر قرار گیرند؟

 

خرید آنتی ویروس نود 32 - نود 32 - خرید Eset

 

بدافزار می تواند به هر نوع دستگاهی آسیب برساند، گرچه بسته به آنچه استفاده می کنید از درجات مختلفی در خطر خواهید بود. رایانه های شخصی ویندوزی "خرید آنتی ویروس Eset" محبوب ترین هدف هستند زیرا آنها پرکاربردترین سیستم های رایانه ای هستند. رایانه‌های مک برای سال‌ها توسط سازندگان بدافزار نادیده گرفته شدند، زیرا در آن زمان سهم بازار کمتری داشتند، اما با افزایش محبوبیت، بدافزار مک نیز ظاهر شد.

 

گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها نیز علیرغم امنیت نسبتاً بالاتر ممکن است به بدافزار آلوده شوند. در حالی که شما فقط می‌توانید برنامه‌ها را در آیفون خود از طریق اپ استور رسمی دانلود کنید، کاربران اندروید آنقدرها هم محدود به Google Play نیستند. با این حال، در حالی که هر دو شرکت با جدیت در فروشگاه‌های خود گشت می‌زنند، بدافزار گاهی اوقات موفق می‌شود به صورت مخفیانه وارد شده و چند نرم افزار را قبل از حذف شدن، آلوده کند.

 

 

 

چگونه می توانم ببینم کدام یک را دارم؟

اکثر بدافزارها تمام تلاش خود را می کنند تا از شناسایی در امان کنند، اگرچه انواعی وجود دارند که به اعلام حضور خود متکی هستند. برای مثال، باج‌افزار آشکارا شما را از یک تهدید مطلع می‌کند. سایر اشکال بدافزار، مانند نرم افزارهای جاسوسی، سعی می کنند تا حد امکان مخفی باشند. هدف آن ها جمع آوری اطلاعات است و موظف است این کار را بدون شناسایی انجام دهند.

 

برخی از علائم رایج ویروس مخرب، صرف نظر از نوع آن این است که کامپیوتر شما را به طور ناگهانی بسیار کند می کند. این اغلب به این معنی است که یک بدافزار منابع رایانه شما را اشغال می کند. البته، دلایل دیگری به غیر از بدافزار وجود دارد که می‌تواند باعث مشکلات عملکرد رایانه شما شود، و ما توصیه‌هایی در مورد نحوه افزایش سرعت رایانه شخصی ویندوز " روش های افزایش سرعت رایانه " ارائه می‌کنیم. اما همیشه باید با بررسی اینکه آیا سیستم به بدافزار و ویروس آلوده شده است یا نه شروع کنید. و از آنجایی که بسیاری از برنامه های بدافزار نصب نرم افزار ضد بدافزار را مسدود می کنند، شما باید همیشه یک نرم افزار ضد آن "خرید لایسنس Eset internet security" نصب داشته باشید.

 

 

 

آیا برای جلوگیری از بدافزار به آنتی ویروس نیاز دارم؟

 

خرید لایسنس نود32 - آنتی ویروس - خرید لایسنس اینترنت سکیوریتی نود 32

 

بسته‌های نرم‌افزاری خوب ضد بدافزار همچنین بر کلاینت‌های ایمیل و مرور وب نظارت می‌کنند و پایگاه داده‌ای از سایت‌های خطرناک شناخته شده و گزارش‌شده را نگهداری می‌کنند. اگر سعی کنید از سایتی بازدید کنید که دارای بار مخرب است، نرم افزار آنتی ویروس شما حتی از بارگیری وب سایت باز می دارد.

 

به همین ترتیب اگر یک پیوست مشکوک از طریق ایمیل وارد شود، نرم افزار آنتی ویروس شما آن را شناسایی کرده و پیوست را به یک پوشه قرنطینه منتقل می کند، جایی که از باز کردن آن منع شده اید. اگر تأیید کردید که پیوست قانونی است، می‌توانید فایل را به یک پوشه معمولی منتقل کنید و آن را در برنامه آنتی ویروس به‌عنوان اشتباه پرچم‌گذاری شده برای مراجعات بعدی علامت‌گذاری کنید.

 

 

 

یک راه حل واحد برای بدافزارها و ویروس ها

 

شما نباید نگران نوع دقیق بدافزاری باشید که می‌خواهد سیستم شما را آلوده کند - می‌خواهید از همه آن‌ها جلوگیری کنید! بهترین راه برای جلوگیری از عفونت بدافزار و بازیابی زمانی که مشکلی پیش می‌آید، استفاده از نرم‌افزار آنتی‌ویروس قوی است.

 

انواع آنتی ویروس ها تشخیص و پیشگیری جامع در برابر ویروس‌ها، بدافزارها، جاسوس‌افزارها، باج‌افزارها، فیشینگ و سایر تهدیدها را ارائه می‌دهند و آن را به یک راه‌حل قابل اعتماد برای محافظت همه جانبه تبدیل می‌کنند. ایمنی سایبری خود را در دستان یک ارائه دهنده آنتی ویروس پیشرو در صنعت قرار دهید.

 

سایت نادمارکت فعالیت خود را از سال 94 با ارائه آنتی ویروس و نرم افزار آغاز نموده و توانست با ارائه خدمات موثر به یکی از برترین و بزرگترین ارائه دهنده محصولات اورجینال آنتی ویروس تبدیل شود، تا محصولات متنوع و اورجینال را به کاربران ارائه دهد. کارشناسان نادمارکت با پشتیبانی فنی و قدرتمند پاسخگوی همیشگی نیاز های کاربران عزیز جهت بهترین راهنمایی ها و راهکارها در قالب محصولات اورجینال هستند.

لطفا قبل از هر گونه سوالی قسمت سوالات متداول مطالعه شود، به صورت کلی ما مشتاقانه آماده هستیم، تا تمام سوالات و نیازهای شما را پاسخگو باشیم.

تلگرام: ID = @nodmarket (فقط ارسال پیام)
وآتس آپ: 09338809387 (فقط ارسال پیام)
تماس 1: 09338809387
تماس 2: 01334556373