راه های جلوگیری از حملات بدافزارها و باج افزار به رایانه

01
June
2021
با توجه به اینکه جهش در بدافزارها در سطح جهانی افزایش می یابد ، نیاز به آگاهی از حملات مختلف بدافزارها و نحوه محافظت از رایانه در برابر آنها است.

 

راه های جلوگیری از حملات بدافزارها و باج افزار به رایانه

 

 

 

با درود به کاربران و بازدید کنندگان عزیز سایت تخصصی ناد مارکت

 

خرید لایسنس نود 32

جهت خرید لایسنس اورجینال آنتی ویروس نود 32 -لایسنس نود 32 اینترنت سکیوریتی - اندروید نود 32 بر روی لینک رو به رو کلیک کنید:

خرید لایسنس نود 32

خرید لایسنس نود 32

جهت مشاهده نحوه فیشینگ و ایمیل هرزنامه بر روی لینک رو به رو کلیک کنید:

نحوه فیشینگ و ایمیل هرزنامه

خرید لایسنس نود 32

جهت مشاهده انواع تهدیدات رایانه ای ، ویروس ها ، بدافزارها بر روی لینک رو به رو کلیک کنید:

انواع تهدیدات رایانه ای ، ویروس ها ، بدافزارها

خرید لایسنس نود 32

جهت مشاهده جلوگیری از هک شدن دستگاه اپل - Apple - Ios بر روی لینک رو به رو کلیک کنید:

جلوگیری از هک شدن دستگاه اپل - Apple - Ios

 

 

 

این مقاله را با تیم ، دوستان یا خانواده خود به اشتراک بگذارید تا به آنها کمک کند که چگونه از حملات بدافزار در سال 2022 جلوگیری کنند.

 

 


 

 

در این همه گیری می توان با ماندن در خانه و کار در خانه در امان ماند، اما این را نمی توان برای داده های شخصی و حرفه ای ذخیره شده در رایانه تعیین کرد. کار در خانه به معنای عدم پشتیبانی فناوری اطلاعات است و اگر رایانه شما توسط بدافزار یا ویروس آسیب ببیند اوضاع بسیار وخیم خواهد بود. آنتی ویروس اینترنت سکیوریتی نود 32 از این رو مسئولیت کارمندان یا افراد برای جلوگیری از حملات بدافزار به رایانه به عهده خود وی است. با توجه به اینکه جهش در بدافزارها در سطح جهانی افزایش می یابد ، نیاز به آگاهی از حملات مختلف بدافزارها و نحوه محافظت از رایانه در برابر آنها است.

 

 

خرید لایسنس نود 32 - خرید اینترنت سکیوریتی نود 32 - جلوگیری از حملات بدافزارها و باج افزار به رایانه

 

 

بدافزار چیست و انواع آن کدام است؟

بدافزار نرم افزار یا کدی مخرب است که برای آسیب رساندن به عملکرد رایانه طراحی شده است. انواع مختلفی از بدافزارها وجود دارد مانند Adware، Backdoor، Ransomware، Spyware، Trojan horse، Virus، Worm، Keyloggers و موارد دیگر.

 

Virus: نوعی بدافزار است که با کپی کردن خود از پوشه ای به پوشه دیگر یا درایو درایو برای آسیب رساندن به عملکرد سیستم گسترش می یابد.

Worm: یک بدافزار خطرناک است. با کپی کردن خود بدون اتصال به برنامه یا اجرای آن توسط کاربر ، می تواند به راحتی از طریق شبکه به رایانه های دیگر سرایت کند.

Backdoor: برای دسترسی به رایانه شما بدون رضایت استفاده می شود. و می تواند سالها در سیستم شما باقی بماند تا مخفیانه فعالیتهای شما را رصد کند.

Adware: این یک نرم افزار مخرب است. پس از نصب بر روی رایانه شخصی ، به صورت خودکار تبلیغات بنر ، پنجره های بازشو که نمی توانند بسته شوند را نشان می دهد یا تبلیغات را بارگیری می کند.

Spyware: نوعی بدافزار است که به طور مخفیانه اطلاعات شخصی و حرفه ای کاربر را جمع آوری می کند.

Trojan horse: نرم افزاری مضر است که به نظر قانونی می رسد اما مخفیانه داده های شما را می دزدد و به عملکرد رایانه آسیب می رساند.

 

خرید لایسنس نود 32 - خرید اینترنت سکیوریتی نود 32 - جلوگیری از حملات بدافزارها و باج افزار به رایانه

 

چگونه بدافزار بر روی رایانه شما تأثیر می گذارد؟

بدافزار موجود در رایانه شما می تواند به داده های شخصی شما دسترسی پیدا کند، ایمیل های جعلی از حساب شما ارسال کند، پرونده های برنامه را تغییر داده یا حذف کند، عملکرد رایانه شما را ضعیف کند، تبلیغات ناخواسته را نمایش دهد، پرونده ها را بدون اجازه شما رمزگذاری کند، ایجاد پرونده ها و پوشه های جدید بدون اطلاع شما، کنترل فعالیت شما بدون اجازه و غیره

 

چگونه بدافزار گسترش می یابد؟

 

روش های مختلفی وجود دارد که بدافزار می تواند به کامپیوتر شما حمله کند. برخی از رایج ترین راه ها عبارتند از:

 

1. بازدید از وب سایتی که به بدافزار آلوده است

2. بارگیری نرم افزار رایگان یا غیر قابل اعتماد از اینترنت که مخفیانه بدافزار را شامل می شود

3. با کلیک بر روی دکمه هدیه یا کوپن ، پیام خطای جعلی یا پنجره بازشو که به طور خودکار بارگیری بدافزار از آن آغاز می شود

4. باز کردن یا بارگیری پیوست نامه الکترونیکی (email) حاوی بدافزار

5. اتصال دستگاه های آلوده به ویروس به سیستم شما

 

چگونه می توان از حملات بدافزار در رایانه جلوگیری کرد؟

 

خرید لایسنس اسمارت سکیوریتی نود 32 - خرید اینترنت سکیوریتی نود 32 - جلوگیری از حملات بدافزارها و باج افزار به رایانه

 

1. نرم افزار ضد ویروس را نصب کنید

 

استفاده از نرم افزار ضد ویروس به شما کمک می کند تا بارگیری را قبل از باز کردن برای بدافزار اسکن کنید. اجرای منظم اسکن کامل رایانه برای یافتن بدافزار ، به شما در شناسایی زود هنگام آن کمک می کند و بنابراین می توانید گسترش بدافزار را کنترل کنید. یک نرم افزار ضد ویروس مطمئن همچنین به روزرسانی های منظمی را برای محافظت از سیستم شما در برابر بدافزارهای تازه ایجاد شده ارائه می دهد.

 

2. به طور منظم کامپیوتر و نرم افزارها را به روز کنید

 

هر زمان که سیستم عامل Windows / Mac با آخرین نسخه به روز شد ، آنها را نصب کنید. به روز نگه داشتن سیستم عامل Windows یا Mac خود ، مشکلات امنیتی مختلفی را که از بدافزار یا آلودگی ویروس جلوگیری می کند برطرف می کند. به همین ترتیب ، به روزرسانی نرم افزار رایانه به جدیدترین نسخه از آن ، تهدیدات مخرب تازه ایجاد شده را نیز کاهش می دهد.

 

3. نرم افزار را از منابع غیر قابل اعتماد بارگیری نکنید

 

بیشتر کاربران سعی می کنند روش های جایگزینی برای بارگیری رایگان نرم افزارهای پولی برای حل مشکلات خود پیدا کنند. به این ترتیب آنها در آخر نرم افزار یا پاپ آپ هایی را که مخفیانه بدافزار را روی رایانه خود نصب می کنند بارگیری می کنند. بنابراین لازم است که هنگام بارگیری نرم افزار یا کلیک بر روی کوپن ها یا پیوندهای مشکوک از اینترنت هوشیار باشید. به زبان ساده ، به هر بارگیری از طریق وب اعتماد نکنید ، آنها می توانند مضر باشند.

 

4. پشتیبان گیری از اطلاعات مهم به طور منظم

 

یکی از ایمن ترین راه ها برای جلوگیری از بدافزار ، گرفتن پشتیبان از برنامه های مهم به درایو ذخیره سازی خارجی یا فضای ذخیره سازی ابری مانند Google Drive است. گرفتن نسخه پشتیبان از اطلاعات مهم ، نه تنها شما را از حمله بدافزار یا ویروس به رایانه نجات می دهد بلکه در سناریوهای مختلف از دست دادن اطلاعات نیز به شما کمک می کند.

 

جدا از تنظیم رمز ورود قوی برای جلوگیری از سرقت داده های تجاری، گزینه AutoPlay را برای درایو ذخیره سازی خارجی غیرفعال کنید تا قبل از دسترسی به داده های پشتیبان ذخیره شده در آن، آن را اسکن کنید. به این ترتیب می توانید از رایانه خود در برابر حملات بدافزار و سرقت اطلاعات محافظت کنید.

 

در هر صورت ، اگر داده های خود را به دلیل خرابکاری یا حمله بدافزار از دست داده اید ، می توانید با استفاده از یک نرم افزار بازیابی اطلاعات مانند Remo Recover ، آنها را بازیابی کنید. این یک ابزار کاربر پسند برای بازگرداندن بیش از 300 قالب فایل مانند عکس ، فیلم ، تصاویر خام ، فایل های صوتی ، اسناد و موارد دیگر است.

 

5. امنیت ایمیل و هرزنامه

 

پس از دریافت ایمیل، پیوست ها را بررسی کرده و فقط در صورت لزوم آنها را باز کنید. با فعال کردن پسوند پرونده نمایش در ایمیل خود می توانید این کار را انجام دهید. اطمینان حاصل کنید که از باز کردن پیوست های ایمیل .exe خودداری کنید زیرا می توان از آنها برای نصب بدافزار مانند Ransomware استفاده کرد. علاوه بر این ، می توانید فیلترهای هرزنامه را نیز تنظیم کنید تا از دریافت ایمیل های ناخواسته جلوگیری کنید.

 

6. از حساب استاندارد استفاده کنید

 

ویندوز و سیستم عامل های مختلف دیگر به کاربران اجازه می دهد تا یک Admin و بسیاری از حساب های استاندارد ایجاد کنند. استفاده از حساب Admin برای کارهای حرفه ای یا اداری و یک حساب استاندارد برای کارهایی که امنیت داده را به خطر می اندازد می تواند به شما کمک کند از حملات بدافزار مربوط به حساب Admin خود جلوگیری کنید.

 

7. گسترش آگاهی در مورد بدافزار

 

آموزش افراد در مورد انتشار بدافزار می تواند از حملات بدافزار به رایانه جلوگیری کند. دلیل اصلی افزایش حملات فیشینگ یا بدافزار ، عدم آگاهی کاربران در مورد آن است. هنگامی که کاربران در معرض انواع بدافزارها و روش های مختلف کنترل آن قرار می گیرند ، پس می توانند از این حملات هوشیار بمانند.

 

این مقاله را با تیم ، دوستان یا خانواده خود به اشتراک بگذارید تا به آنها کمک کند که چگونه از حملات بدافزار در سال 2022 جلوگیری کنند.

 

سایت نادمارکت فعالیت خود را از سال 94 با ارائه آنتی ویروس و نرم افزار آغاز نموده و توانست با ارائه خدمات موثر به یکی از برترین و بزرگترین ارائه دهنده محصولات اورجینال آنتی ویروس تبدیل شود، تا محصولات متنوع و اورجینال را به کاربران ارائه دهد. کارشناسان نادمارکت با پشتیبانی فنی و قدرتمند پاسخگوی همیشگی نیاز های کاربران عزیز جهت بهترین راهنمایی ها و راهکارها در قالب محصولات اورجینال هستند.

لطفا قبل از هر گونه سوالی قسمت سوالات متداول مطالعه شود، به صورت کلی ما مشتاقانه آماده هستیم، تا تمام سوالات و نیازهای شما را پاسخگو باشیم.

تلگرام: ID = @nodmarket (فقط ارسال پیام)
وآتس آپ: 09338809387 (فقط ارسال پیام)
تماس 1: 09338809387
تماس 2: 01334556373