سیستم پیشگیری از نفوذ مبتنی (HIPS) - Eset Nod 32 تنظیمات پیشرفته

25
March
2021
تنظیمات مختلفی که بر نحوه نظارت HIPS بر عملکرد سیستم در تنظیمات پیشرفته تأثیر دارند. با دنبال کردن دستورالعمل های گام به گام زیر می توانید به HIPS دسترسی داشته باشید

 

سیستم پیشگیری از نفوذ مبتنی (HIPS) - Eset Nod 32

 

 

 

با درود به کاربران و بازدید کنندگان عزیز سایت تخصصی ناد مارکت

 

خرید لایسنس نود 32

جهت خرید لایسنس اورجینال آنتی ویروس نود 32 -لایسنس نود 32 اینترنت سکیوریتی - اندروید نود 32 بر روی لینک رو به رو کلیک کنید:

خرید لایسنس نود 32

 

تنظیمات مختلفی که بر نحوه نظارت HIPS بر عملکرد سیستم در تنظیمات پیشرفته تأثیر دارند. با دنبال کردن دستورالعمل های گام به گام زیر می توانید به HIPS دسترسی داشته باشید:

 

 

 

1. پنجره اصلی برنامه آنتی ویروس نود 32 خود را باز کنید.

 

2. کلید F5 را فشار دهید تا به تنظیمات پیشرفته دسترسی پیدا کنید.

 

3. روی Detection Engine → HIPS کلیک کنید.

 

خرید لایسنس نود 32

 

در تنظیمات زیر می توانید در بخش Basic ماژول HIPS دسترسی پیدا کنید:

برای فعال کردن HIPS - روی نوار لغزنده کلیک کنید تا اگر غیرفعال است ، آن را دوباره فعال کنید.

 

 

HIPS را غیرفعال نکنید

 

◀ HIPS را غیرفعال نکنید، زیرا انجام این کار می تواند شما را در معرض خطرات امنیتی قرار دهد. غیرفعال کردن HIPS تمام ویژگی های HIPS از جمله مسدود کننده Exploit را غیرفعال می کند.

 

 

Enable Self-Defense - قسمت داخلی فناوری دفاع HIPS از تخریب یا از کار انداختن محافظت از آنتی ویروس و ضد جاسوس افزار شما توسط نرم افزار مخرب جلوگیری می کند. Self-Defense از دستکاری روندهای مهم سیستم و فرایندهای ESET ، کلیدهای رجیستری و پرونده ها محافظت می کند. در صورت غیرفعال بودن ، برای فعال کردن مکانیسم Self-Defense کلیک کنید.

 

Enable Protected Service - محافظت از هسته را فعال می کند (این گزینه فقط در ویندوز 8.1 و ویندوز 10 در دسترس است).

 

Enable Advanced Memory Scanner - با تقویت کننده Exploit برای تقویت محافظت در برابر بدافزارهایی که برای جلوگیری از شناسایی از طریق استفاده از مبهم سازی یا رمزگذاری طراحی شده است ، کار می کند. اسکنر حافظه پیشرفته به طور پیش فرض فعال است.

 

Enable Exploit Blocker — انواع برنامه هایی را که معمولاً مورد سو استفاده قرار می گیرند مانند مرورگرهای وب ، PDF خوان ها ، سرویس گیرندگان ایمیل و Microsoft Office را تثبیت می کند. Exploit Blocker اکنون از Java پشتیبانی می کند و به بهبود شناسایی و محافظت در برابر این نوع آسیب پذیری ها کمک می کند.

 

Deep Behavioral Inspection را فعال کنید - لایه محافظتی اضافی که به عنوان بخشی از ماژول HIPS کار می کند. این برنامه افزودنی HIPS رفتار کلیه برنامه های در حال اجرا را در رایانه تجزیه و تحلیل می کند و در صورت وجود ویروس این روند به شما هشدار می دهد.

 

موارد استثنا - شما می توانید فرایندها را از تجزیه و تحلیل حذف کنید. برای اطمینان از اینکه همه فرایندها برای تهدیدهای احتمالی اسکن می شوند ، توصیه می کنیم فقط موارد ضروری را ایجاد کنید.

 

Ransomware Shield را فعال کنید - لایه محافظ دیگری که به عنوان بخشی از ماژول

 

 

برای عملکرد صحیح حفاظت از Ransomware باید ESET Live Grid را فعال کنید.

 

 

خرید لایسنس نود 32

 

تنظیمات HIPS

 

حالت فیلتر کردن - پنج حالت فیلتر وجود دارد که می توانید برای تغییر نحوه فیلتر کردن عملکرد سیستم توسط HIPS انتخاب کنید. حالت ها عبارتند از:

 

حالت خودکار - Automatic mode: این تنظیمات پیش فرض است. در این حالت ، فعالیتها فعال هستند بجز مواردی که توسط قوانین از پیش تعیین شده ای که از سیستم شما محافظت می کنند مسدود شده اند.

حالت هوشمند - Smart mode: فقط اعلان های مربوط به رویدادهای مشکوک سیستم را دریافت خواهید کرد.

حالت تعاملی - Interactive mode : فقط برای کاربران حرفه ای توصیه می شود. اعلانی دریافت خواهید کرد که از شما می خواهد هر عملیاتی را که تشخیص داده اید مجاز یا رد کنید. کادر ایجاد قاعده را انتخاب کنید تا پاسخ شما به عنوان قانون یک عمل مشخص ذخیره شود. انتخاب کادر کنار به یادآوری موقت این اقدام برای این فرآیند باعث می شود که عملکرد (مجاز / انکار) به خاطر سپرده شود تا زمانی که قوانین HIPS تغییر کند ، حالت فیلتر HIPS تغییر کند ، ماژول HIPS به روز شود یا رایانه شما دوباره راه اندازی شود.

حالت مبتنی بر خط مشی - Policy-based mode : عملیاتی که توسط یک قانون تعریف نشده اند مسدود می شوند. برای جزئیات بیشتر به HIPS — Setup Advanced مراجعه کنید.

حالت یادگیری - Learning mode : در حالت یادگیری ، عملیات فعال شده و پس از هر عملیات یک قانون ایجاد می شود. قوانین ایجاد شده در این حالت را می توان در ویرایشگر Rule مشاهده کرد ، اما اولویت آنها کمتر از اولویت قوانین ایجاد شده دستی یا قوانینی است که در حالت خودکار استفاده می شود.

◀ انتخاب حالت یادگیری امکان پایان دادن به حالت یادگیری را فراهم می کند. با گذشت زمان خاص ، حالت یادگیری غیرفعال می شود. حداکثر مدت زمان 14 روز است. پس از سپری شدن این دوره زمانی ، از شما خواسته می شود که قوانین را ویرایش کرده و حالت فیلتر دیگری را انتخاب کنید.

Rules editor - برای افزودن ، اصلاح یا حذف قوانین HIPS ، روی Edit کلیک کنید.

در هر بخش از ماژول HIPS می توانید در هر زمان با کلیک روی (Default) HIPS را به تنظیمات پیش فرض برگردانید.

برای دسترسی به تنظیمات بیشتر برای اشکال زدایی و تجزیه و تحلیل رفتار یک برنامه ، روی Detection Engine کلیک کرده و HIPS - Setup Advanced را کلیک کنید.

 

خرید لایسنس نود 32

 

سایت نادمارکت فعالیت خود را از سال 94 با ارائه آنتی ویروس و نرم افزار آغاز نموده و توانست با ارائه خدمات موثر به یکی از برترین و بزرگترین ارائه دهنده محصولات اورجینال آنتی ویروس تبدیل شود، تا محصولات متنوع و اورجینال را به کاربران ارائه دهد. کارشناسان نادمارکت با پشتیبانی فنی و قدرتمند پاسخگوی همیشگی نیاز های کاربران عزیز جهت بهترین راهنمایی ها و راهکارها در قالب محصولات اورجینال هستند.

لطفا قبل از هر گونه سوالی قسمت سوالات متداول مطالعه شود، به صورت کلی ما مشتاقانه آماده هستیم، تا تمام سوالات و نیازهای شما را پاسخگو باشیم.

تلگرام: ID = @nodmarket (فقط ارسال پیام)
وآتس آپ: 09338809387 (فقط ارسال پیام)
تماس 1: 09338809387
تماس 2: 01334556373