مسدود شدن وب کم (Webcam) در آنتی ویروس نود 32

26
February
2021
محافظت از وب کم در محصول ESET شما را در جریان فرآیندها و برنامه هایی قرار می دهد که سعی در دسترسی به دوربین وب رایانه شما دارند.

 

 

حل مشکل مسدود شدن وب کم توسط آنتی ویروس نود 32

 

 

 

با درود به کاربران و بازدید کنندگان عزیز سایت تخصصی نادمارکت

 

خرید لایسنس نود 32

جهت خرید لایسنس اورجینال آنتی ویروس نود 32 بر روی لینک رو به رو کلیک کنید:خرید لایسنس نود 32

خرید ویندوز

جهت خرید لایسنس اورجینال ویندوز 10 و 11 بر روی لینک رو به رو کلیک کنید:خرید ویندوز

 


 

دلایل مسدود شدن وب کم در آنتی ویروس نود 32

ممکن است دلایل متعددی وجود داشته باشد که چرا آنتی ویروس Eset ممکن است وب کم شما را مسدود می کند. یکی از دلایل احتمالی می تواند این باشد که یک تهدید یا بدافزار بالقوه را در رایانه شما شناسایی کرده است که سعی در دسترسی به وب کم شما دارد. در چنین مواردی، آنتی ویروس ممکن است وب کم را مسدود کند تا از دسترسی غیرمجاز جلوگیری کند. دلیل دیگر می تواند این باشد که تنظیمات وب کم در رایانه شما به درستی پیکربندی نشده است و ممکن است آنتی ویروس آن را به عنوان یک اقدام امنیتی مسدود کند. در برخی موارد، Eset ممکن است وب کم شما را در صورت شناسایی فعالیت مشکوک یا تلاش برای سوء استفاده از آسیب پذیری ها در سیستم شما مسدود کند.

 

شایان ذکر است که مسدود کردن وب کم یک ویژگی امنیتی رایج در بسیاری از برنامه های آنتی ویروس از جمله Nod32 است تا از کاربران در برابر نقض احتمالی حریم خصوصی و حملات سایبری محافظت کند. اگر فکر می‌کنید که آنتی ویروس به اشتباه وب‌کم شما را مسدود می‌کند، می‌توانید تنظیمات آنتی‌ویروس خود را تنظیم کنید.

 

 

دلایل مسدود شدن وب کم در آنتی ویروس نود 32

 

 

در اینجا جزئیات بیشتری در مورد هر یک از این دلایل وجود دارد:

 

● بدافزارها می توانند از وب کم شما برای جاسوسی با گرفتن عکس یا فیلم بدون اطلاع یا رضایت شما استفاده کنند. این می تواند برای اهداف مخرب مختلفی مانند باج گیری یا سرقت هویت استفاده شود.

● هکرها همچنین می توانند به وب کم شما دسترسی غیرمجاز داشته باشند و از آن برای جاسوسی از شما استفاده کنند. این کار را می‌توان با سوء استفاده از آسیب‌ پذیری‌ها در نرم‌ افزار امنیتی رایانه‌ تان یا فریب دادن شما برای کلیک کردن روی یک پیوند مخرب انجام داد.

● برخی از کشورها مقررات حفظ حریم خصوصی دارند که شرکت‌ها را ملزم می‌کند قبل از دسترسی به وب‌ کم‌های کاربران، رضایت کاربران را جلب کنند. آنتی ویروس نود 32 ممکن است به طور پیش فرض وب کم شما را مسدود کند تا با این مقررات مطابقت داشته باشد.

 

قوانین Webcam در آنتی ویروس نود 32 را ایجاد یا ویرایش کنید

وب کم در برنامه ای قابل دسترسی نیست (مانند Skype ، Microsoft Teams ، Zoom یا برنامه های دیگر)

محافظت از وب کم در محصول ESET Windows شما را در مورد فرآیندها و برنامه هایی که در تلاش برای دسترسی به دوربین وب رایانه شما هستند مطلع می کند. هنگامی که برنامه ای درخواست دسترسی به وب کم شما را می دهد، اعلانی دریافت می کنید که در آن می توانید اجازه یا مسدود کردن دسترسی را انتخاب کنید.

 

افزودن webcam rule

1. قبل از اینکه قانون وب‌کم را اضافه کنید، مطمئن شوید که گزینه‌ی Remember for this application قبل از انتخاب انتخاب شده باشد و سپس روی Block access یا Allow access در پنجره اعلان کلیک کنید.

 

 

مسدود شدن وب کم در نود 32

 

 

این قانون به قوانین محافظت از وب کم شما اضافه می شود. هر بار که از قانون استفاده می شود، چه بخواهید برنامه را مسدود کنید یا اجازه دهید، یک اعلان دریافت خواهید کرد.

 

 

حل مشکل مسدود شدن وب کم توسط نود 32

 

 

یک قانون وب کم موجود را ویرایش کنید

 

در ویرایشگر قوانین وب کم، می توانید تنظیمات قوانین موجود را ویرایش کنید یا یک قانون موجود را حذف کنید. شما نمی توانید یک قانون جدید در ویرایشگر ایجاد کنید. قوانین جدید فقط با کلیک کردن روی اعلان‌های دسکتاپ ایجاد می‌شوند.

1. پنجره اصلی برنامه Windows ESET خود را باز کنید.

2. کلید F5 را فشار دهید تا به تنظیمات پیشرفته دسترسی پیدا کنید.

3. روی «Device Control» کلیک کنید ، «Webcam protection» را گسترش دهید و در کنار «Rules» ، روی Edit کلیک کنید.

 

 

ساختن Rules برای وب کم در نود 32

 

 

4. در پنجره Rules، می‌توانید قوانین موجود را تغییر دهید تا دسترسی وب‌کم به یک برنامه را مسدود یا اجازه دهید یا هر بار که یک برنامه درخواست دسترسی به وب‌کم را می‌دهد، از شما خواسته می‌شود. قانونی را که می خواهید تغییر دهید انتخاب کنید و سپس گزینه ای را برای به روز رسانی قانون انتخاب کنید. برای ذخیره تغییرات روی OK کلیک کنید.

 

 

حل مشکل مسدود شدن وب کم توسط آنتی ویروس

 

 

5. قانون وب کم اکنون به روز شده است. هر بار که این قانون اجرا شود، یک اعلان دریافت خواهید کرد.

 

هشدارهای دسترسی به وب کم را برای برنامه های اصلاح شده فعال یا غیرفعال کنید

1. یک ویژگی Disable webcam access alerts for modified applications حفاظت از وب‌کم برای محصولات خانگی ESET Windows نسخه آخر اضافه شده است. کاربران می‌توانند دسترسی وب‌کم را برای برنامه‌های اصلاح‌شده فعال یا غیرفعال کنند.

 

 

رفع مسدود شدن وب کم در نود 32

 

 

سایت نادمارکت فعالیت خود را از سال 94 با ارائه آنتی ویروس و نرم افزار آغاز نموده و توانست با ارائه خدمات موثر به یکی از برترین و بزرگترین ارائه دهنده محصولات اورجینال آنتی ویروس تبدیل شود، تا محصولات متنوع و اورجینال را به کاربران ارائه دهد. کارشناسان نادمارکت با پشتیبانی فنی و قدرتمند پاسخگوی همیشگی نیاز های کاربران عزیز جهت بهترین راهنمایی ها و راهکارها در قالب محصولات اورجینال هستند.

لطفا قبل از هر گونه سوالی قسمت سوالات متداول مطالعه شود، به صورت کلی ما مشتاقانه آماده هستیم، تا تمام سوالات و نیازهای شما را پاسخگو باشیم.

تلگرام: ID = @nodmarket (فقط ارسال پیام)
وآتس آپ: 09338809387 (فقط ارسال پیام)
تماس 1: 09338809387
تماس 2: 01334556373