آموزش نحوه چرخاندن صفحه نمایش ویندوز 11

آیا می خواهید صفحه نمایش رایانه ویندوز 11 خود را بچرخانید؟ آیا می خواهید جهت صفحه نمایش را در ویندوز 11 تغییر دهید؟ در ادامه با ما باشید.
2 راه برای چرخاندن صفحه در ویندوز 11با درود به کاربران و بازدید کنندگان عزیز سایت تخصصی نادمارکت

جهت خرید لایسنس اورجینال ویندوز 10 و 11 بر روی لینک رو به رو کلیک کنید: خرید ویندوز 11 پرو
آیا می خواهید صفحه نمایش رایانه ویندوز 11 خود را بچرخانید؟ آیا می خواهید جهت صفحه نمایش را در ویندوز 11 تغییر دهید؟ این راهنما به شما نشان می دهد که چگونه این کار را انجام دهید.

چرا صفحه نمایش را در ویندوز 11 بچرخانیم؟


 چرخاندن صفحه در ویندوز 11شاید تعجب کنید که چرا صفحه نمایش کامپیوتر را می چرخانید. به این دلیل است که برای برخی کارها، حالت افقی پیش فرض ممکن است ایده آل نباشد و حالت عمودی ممکن است بهترین جهت باشد. روش های مختلفی برای چرخاندن صفحه نمایش در رایانه ویندوز 11 "خرید ویندوز 11" وجود دارد. در زیر دو روش آسان برای چرخاندن صفحه نمایش وجود دارد.


روش 1


صفحه نمایش ویندوز 11 را از طریق برنامه تنظیمات بچرخانید

1- برنامه تنظیمات ویندوز 11 را با استفاده از جستجو یا لوگوی ویندوز + کلید میانبر I باز کنید.

2- در قسمت سمت چپ، روی System کلیک کنید. اکنون در سمت راست روی Display کلیک کنید تا صفحه تنظیمات نمایش باز شود.


آموزش چرخاندن صفحه نمایش در ویندوز 11


3- در اینجا در بخش Scale and layout باید جهت نمایش را ببینید.

این صفحه چهار جهت ارائه می دهد:

landscape (default) - منظره (پیش فرض)

Portrait - پرتره - صفحه را 90 درجه به چپ می چرخاند

Portrait (flip) - پرتره (برگردان) - صفحه را 90 درجه به سمت راست می چرخاند

Landscape (reversed) - منظره (برعکس) - صفحه را 180 درجه می چرخاند


چرخش صفحه نمایش در ویندوز 114- برای مشاهده پیش نمایش، یک گزینه از منوی کشویی انتخاب کنید. پیش نمایش قبل از بازیابی جهت فعلی به مدت 15 ثانیه ادامه خواهد داشت. در حین پیش نمایش، می توانید کلید Escape را فشار دهید تا از پیش نمایش خارج شوید. اگر از جهت انتخاب شده راضی هستید، روی دکمه Keep changes کلیک کنید تا فوراً صفحه را بچرخانید.


چرخش صفحه ویندوزروش 2


با استفاده از میانبرهای صفحه کلید، صفحه را در ویندوز 11 بچرخانید

اگر نیاز دارید نمایشگر را اغلب بچرخانید، تغییر جهت صفحه نمایش از طریق برنامه تنظیمات ممکن است ایده خوبی نباشد. در عوض، از این میانبرهای صفحه کلید استفاده کنید.


Ctrl + Alt + فلش رو به بالا - افقی پیش فرض

Ctrl + Alt + فلش رو به پایین - صفحه را 180 درجه بچرخانید

Ctrl + Alt + فلش چپ - صفحه را 90 درجه به چپ بچرخانید

Ctrl + Alt + فلش راست - صفحه را 90 درجه به سمت راست بچرخانید


اگر به دلایلی این میانبرهای صفحه کلید روی رایانه شما کار نمی کنند، لطفاً از دستورالعمل های ذکر شده در روش 1 استفاده کنید. علاوه بر این دو روش، ممکن است بتوانید از نرم افزار گرافیکی ارائه شده توسط سازنده کارت گرافیک نیز برای چرخاندن صفحه استفاده کنید. گفته می شود، همه تولید کنندگان کارت گرافیک این گزینه را ارائه نمی دهند. به عنوان مثال، به نظر می رسد آخرین نسخه از Intel Graphics Command Center گزینه چرخش صفحه نمایش را ندارد.


سایت نادمارکت فعالیت خود را از سال 94 با ارائه محصولات آنتی ویروس های خانگی و سازمانی - ویندوز - ویندوز سرور و آفیس آغاز نموده و توانست با ارائه خدمات موثر به یکی از برترین و بزرگترین ارائه دهنده محصولات اورجینال تبدیل شود، تا محصولات متنوع و اورجینال را به کاربران ارائه دهد. کارشناسان نادمارکت با پشتیبانی فنی و قدرتمند پاسخگوی همیشگی نیاز های کاربران عزیز جهت بهترین راهنمایی ها و راهکارها در قالب محصولات اورجینال هستند. شما کاربران گرامی میتوانید خرید خود را با خیال راحت و دریافت پشتیبانی کامل انجام دهید.

لطفا قبل از هر گونه سوالی قسمت سوالات متداول مطالعه شود، به صورت کلی ما مشتاقانه آماده هستیم، تا تمام سوالات و نیازهای شما را پاسخگو باشیم.

تلگرام: ID = @nodmarket (فقط ارسال پیام)
وآتس آپ: 09338809387 (فقط ارسال پیام)
تماس 1: 09338809387
تماس 2: 01334556373

نماد اعتماد