Mac OS X Lock Screen توسط باج افزار قفل شده است - چه کاری انجام دهم؟

16
March
2021
Mac شما توسط باج افزار Mac OS X Lock Screen قفل شده است، مراحل زیر را دنبال نمایید تا آسیب را به حداقل برسانید.

 

 

قفل شدن سیستم عامل مک توسط باج افزار Mac OS X Lockscreen

 

 

 

با درود به کاربران و بازدید کنندگان عزیز سایت تخصصی نادمارکت

 

خرید لایسنس نود 32

جهت خرید لایسنس اورجینال آنتی ویروس نود 32 بر روی لینک رو به رو کلیک کنید:خرید لایسنس نود 32

خرید ویندوز

جهت خرید لایسنس اورجینال ویندوز 10 و 11 بر روی لینک رو به رو کلیک کنید:خرید ویندوز

 


 

باج افزار Mac OS X Lock Screen نوعی نرم افزار مخرب ( بدافزار ) است که فایل ها و داده های رایانه قربانی را رمزگذاری یا قفل می کند و آنها را غیرقابل دسترسی می کند. سپس مهاجم در ازای ارائه کلید رمزگشایی برای باز کردن قفل فایل‌ها، درخواست پرداخت باج می‌کند، معمولاً به ارزهای دیجیتال. در حالی که Mac OS X در طول تاریخ در مقایسه با ویندوز کمتر مورد هدف باج افزارها قرار گرفته است، به این معنی نیست که سیستم های مک کاملاً مصون هستند. حملات باج افزار به Mac OS X معمولاً شامل فریب دادن کاربران برای دانلود و اجرای برنامه های آلوده یا کلیک بر روی پیوندهای مخربی است که از آسیب پذیری های سیستم عامل یا نرم افزار شخص ثالث سوء استفاده می کنند.

 

 

باج افزار Mac OS X Lock Screen چیست؟

 

 

هنگامی که یک سیستم مک به باج افزار آلوده می شود، می تواند فایل هایی مانند اسناد، عکس ها، فیلم ها و موارد دیگر را رمزگذاری کند. این باج افزار همچنین ممکن است صفحه قفل را تغییر دهد، پیامی مبنی بر درخواست پرداخت و ارائه دستورالعمل هایی در مورد نحوه پرداخت باج ارائه دهد. برای محافظت از خود در برابر حملات باج افزار، رعایت این اقدامات احتیاطی ضروری است:

 

● سیستم عامل و برنامه های خود را به طور مرتب به روز کنید تا هر گونه آسیب پذیری امنیتی را برطرف کنید.

● هنگام دانلود فایل ها یا کلیک بر روی لینک ها، به خصوص از منابع ناشناس یا مشکوک، محتاط باشید.

● از نرم افزارهای آنتی ویروس معتبر استفاده کنید و آن را به روز نگه دارید تا تهدیدات احتمالی را شناسایی و مسدود کنید.

● فایل های مهم خود را به طور مرتب در یک دستگاه ذخیره سازی خارجی یا سرویس ابری پشتیبان گیری کنید تا بتوانید در صورت لزوم بدون پرداخت باج، آنها را بازیابی کنید.

● از ارائه اطلاعات حساس به منابع غیرقابل اعتماد خودداری کنید.

 

به یاد داشته باشید، همیشه ایده خوبی است که از آخرین شیوه های امنیتی و به روز رسانی های مربوط به باج افزار مطلع باشید، زیرا چشم انداز تهدید به طور مداوم در حال تغییر است. در آموزش زیر یک روش حذف باج افزار آورده شده است - در ادامه با همراه باشید:

 

Mac خود را در حالت Safe Boot باز کنید:

1. مک خود را با کلیک کردن روی نماد Apple → Shut Down خاموش کنید. هنگامی که از شما خواسته شد، بر روی Shut Down کلیک کنید. می توانید دکمه روشن / خاموش را فشار داده و نگه دارید تا کامپیوتر خاموش شود.

 

 

قفل شدن مک توسط باج افزار

 

 

2. مک خود را روشن کنید و کلید Shift را نگه دارید. با دیدن لوگوی خاکستری اپل، کلید Shift را رها کنید و منتظر بمانید تا Mac Desktop ظاهر شود. مک شما باید در حالت Safe Boot باشد که موارد راه‌اندازی را غیرفعال می‌کند. به قسمت دوم زیر بروید.

 

 

حافظه پنهان Safari را پاک کنید

1. Safari را باز کنید و Safari → Preferences را کلیک کنید.

 

 

رفع قفل باج افزار Mac OS X Lock Screen

 

 

2. Advanced را کلیک کنید و کادر کنار Show Develop menu in menu bar را در نوار فهرست انتخاب کنید.

 

 

رفع قفل باج افزار در مک

 

 

3. اکنون منوی Develop در دسترس خواهد بود. روی Develop → Empty Caches کلیک کنید.

 

 

سیستم عامل مک و باج افزار

 

 

4. با کلیک بر روی نماد Apple → Restart، کامپیوتر خود را به طور معمول ( بدون نگه داشتن کلید Shift ) راه اندازی مجدد کنید. هنگامی که از شما خواسته شد، روی Restart کلیک کنید.

 

 

قفل سیستم عامل مک با  باج افزار

 

 

سایت نادمارکت فعالیت خود را از سال 94 با ارائه آنتی ویروس و نرم افزار آغاز نموده و توانست با ارائه خدمات موثر به یکی از برترین و بزرگترین ارائه دهنده محصولات اورجینال آنتی ویروس تبدیل شود، تا محصولات متنوع و اورجینال را به کاربران ارائه دهد. کارشناسان نادمارکت با پشتیبانی فنی و قدرتمند پاسخگوی همیشگی نیاز های کاربران عزیز جهت بهترین راهنمایی ها و راهکارها در قالب محصولات اورجینال هستند.

لطفا قبل از هر گونه سوالی قسمت سوالات متداول مطالعه شود، به صورت کلی ما مشتاقانه آماده هستیم، تا تمام سوالات و نیازهای شما را پاسخگو باشیم.

تلگرام: ID = @nodmarket (فقط ارسال پیام)
وآتس آپ: 09338809387 (فقط ارسال پیام)
تماس 1: 09338809387
تماس 2: 01334556373