نحوه اسکن و حذف برنامه های ناخواسته (PUA) در ESET

برنامه های بالقوه ناخواسته (PUA) برنامه های نرم افزاری هستند که بدون رضایت شما بر روی رایانه شما نصب می شوند.اسکن و حذف برنامه های ناخواسته در نود 32با درود به کاربران و بازدید کنندگان عزیز سایت تخصصی نادمارکت

جهت خرید لایسنس اورجینال آنتی ویروس نود 32 بر روی لینک رو به رو کلیک کنید:خرید لایسنس نود 32

جهت خرید لایسنس اورجینال ویندوز 10 و 11 بر روی لینک رو به رو کلیک کنید:خرید ویندوز
برنامه های ناخواسته (PUA) چیست؟

برنامه های بالقوه ناخواسته (PUA) برنامه های نرم افزاری هستند که بدون رضایت شما بر روی رایانه شما نصب می شوند. آنها را می توان از طریق تبلیغات نصب کرد، همراه با نرم افزار های دیگر، یا از وب سایت های نامعتبر دانلود کرد. از PUA ها می توان برای نمایش تبلیغات، جمع آوری اطلاعات شخصی یا نصب بدافزار های دیگر بر روی رایانه شما استفاده کرد. نرم‌افزار ضد ویروس " خرید آنتی ویروس Eset" " می‌تواند با اسکن رایانه شما برای وجود نرم‌ افزار های مخرب و مسدود کردن نصب آن، به محافظت از رایانه شما در برابر PUA کمک کند. برخی از نرم افزارهای آنتی ویروس دارای ویژگی هایی هستند که می توانند به حذف PUA ها از رایانه شما کمک کنند که آنتی ویروس نود 32 یکی از آنهاست، اگر نگران این هستید که ممکن است یک PUA در رایانه خود داشته باشید، می توانید رایانه خود را با نرم افزار آنتی ویروس اسکن کنید. اگر PUA شناسایی شد، می توانید آن را با استفاده از نرم افزار آنتی ویروس حذف کنید


اسکن و حذف برنامه های ناخواسته در نود 32نحوه حذف Potentially Unwanted Applications در نود 32

برای اینکه محصول ESET شما به طور خودکار PUA ها را حذف کند، Always remedy detection ( پاکسازی شدید) را فعال کنید دهد.


1. پنجره برنامه اصلی محصول ESET خود را باز کنید.

2. مطمئن شوید که محصول ESET شما برای شناسایی برنامه های بالقوه ناخواسته، بالقوه ناایمن و مشکوک پیکربندی شده است. اسکن برنامه هایی را که تشخیص فعال ندارند پاک نمی کند.

3. کلید F5 را فشار دهید تا تنظیمات پیشرفته باز شود.

4. روی Detection Engine → Malware scans کلیک کنید و ThreatSense parameters را گسترش دهید. به پایین اسکرول کنید یا اندازه پنجره را تغییر دهید. در قسمت Cleaning Level گزینه Always remedy detection را از منوی کشویی انتخاب کنید. برای خروج از تنظیمات پیشرفته روی OK کلیک کنید.


حذف Potentially Unwanted Applications در نود 32


5. در این قسمت روی Computer scan → Advanced scans → Custom scan کلیک کنید.


حذف PUA در نود 32


6. اطمینان حاصل کنید که Smart scan از منوی کشویی کنار Profile انتخاب شده است. کادر کنار Computer یا This PC را انتخاب کنید و روی Scan کلیک کنید. محصول ESET شما به طور خودکار تمام تهدیدات شناخته شده ای را که در حین اسکن یافت می شوند پاک یا حذف می کند.


اسکن و حذف برنامه های مزاحم PUA توسط آنتی ویروس نود 32


همچنین می توانید اقداماتی را برای جلوگیری از نصب PUA بر روی رایانه خود انجام دهید. در اینجا چند نکته وجود دارد:


● روی تبلیغاتی که در وب سایت هایی که به آنها اعتماد ندارید کلیک نکنید.

● از دانلود نرم افزار از وب سایت های غیر قابل اعتماد خودداری کنید.

● قبل از نصب نرم افزار شرایط و ضوابط را مطالعه کنید. اگر با شرایط و ضوابط موافق نیستید، نرم افزار را نصب نکنید.

● نرم افزار آنتی ویروس خود را به روز نگه دارید.


با رعایت این نکات، می توانید به محافظت از رایانه خود در برابر PUA کمک کنید.


سایت نادمارکت فعالیت خود را از سال 94 با ارائه آنتی ویروس و نرم افزار آغاز نموده و توانست با ارائه خدمات موثر به یکی از برترین و بزرگترین ارائه دهنده محصولات اورجینال آنتی ویروس تبدیل شود، تا محصولات متنوع و اورجینال را به کاربران ارائه دهد. کارشناسان نادمارکت با پشتیبانی فنی و قدرتمند پاسخگوی همیشگی نیاز های کاربران عزیز جهت بهترین راهنمایی ها و راهکارها در قالب محصولات اورجینال هستند.

لطفا قبل از هر گونه سوالی قسمت سوالات متداول مطالعه شود، به صورت کلی ما مشتاقانه آماده هستیم، تا تمام سوالات و نیازهای شما را پاسخگو باشیم.

تلگرام: ID = @nodmarket (فقط ارسال پیام)
وآتس آپ: 09338809387 (فقط ارسال پیام)
تماس 1: 09338809387
تماس 2: 01334556373

نماد اعتماد