ESET محافظ پیشرو در برابر حملات APT

20
October
2021
تهدید مداوم پیشرفته (APT) یک اصطلاح گسترده است که برای توصیف یک حمله استفاده می شود که در آن یک متجاوز به منظور استخراج داده های بسیار حساس، یک حضور غیرقانونی و طولانی مدت در شبکه ایجاد می کند.

 

جلوگیری از حملات APT

 

 

 

با درود به کاربران و بازدید کنندگان عزیز سایت تخصصی ناد مارکت

 

خرید لایسنس نود 32

جهت خرید لایسنس اورجینال آنتی ویروس نود 32 بر روی لینک رو به رو کلیک کنید:خرید لایسنس نود 32

 


 

APT چیست؟

تهدید مداوم پیشرفته (APT) یک اصطلاح گسترده است که برای توصیف یک حمله استفاده می شود که در آن یک متجاوز یا تیمی از مزاحمان به منظور استخراج داده های بسیار حساس، یک حضور غیرقانونی و طولانی مدت در شبکه ایجاد می کند.

 

اهداف این حملات که بسیار دقیق انتخاب و مورد تحقیق قرار گرفته اند، معمولاً شامل شرکت های بزرگ یا شبکه های دولتی است. پیامدهای چنین نفوذهایی گسترده است و شامل موارد زیر است:

 

▪ سرقت مالکیت معنوی (به عنوان مثال ، اسرار تجاری یا ثبت اختراع)

▪ اطلاعات حساس به خطر افتاده است (به عنوان مثال ، اطلاعات خصوصی کارکنان و کاربران)

▪ خرابکاری زیرساخت های مهم سازمانی (به عنوان مثال ، حذف پایگاه داده)

▪ تصرف سایت

 

 

ESET به عنوان یکی از برترین بازیکنان در بازار Quadrant Radicati برای حفاظت APT معرفی شد

ESET برای چهارمین سال پیاپی در بازار Radicati's Advanced Persistent Threating (APT) رتبه یک بازیکن برتر را بدست آورد. گزارش Radicati حفاظت از تهدیدات مداوم پیشرفته، مجموعه ای از راه حل های یکپارچه برای تشخیص، پیشگیری و رفع احتمالی تهدیدهای روز صفر و حملات مخرب مداوم را مورد بررسی قرار داد.

 

 

خرید لایسنس نود 32 - Apt چیست

 

 

ESET به دلیل قابلیت های قوی تشخیص و پاسخگویی نقطه پایانی (EDR) مانند گزارش داده های زمان واقعی از جمله اجرای فرایند و اسکریپت و توانایی های گسترده به پاسخگویی آنها ستایش می شود. این گزارش همچنین راه حل های ESET را برای سهولت استقرار و سهولت استفاده و همچنین ارائه پشتیبانی چند زبانه را برجسته می کند.

 

حملات APT با تهدیدهای سنتی برنامه های وب متفاوت است ، زیرا:

▪ آنها به طور قابل توجهی پیچیده تر هستند.

▪ آنها به صورت دستی (بدون خودکار) بر روی یک علامت خاص اجرا می شوند و بدون هیچ قید و شرطی بر روی تعداد زیادی از اهداف اجرا می شوند.

▪ آنها غالباً در مقابل یک قسمت خاص ، به نفوذ به کل شبکه می پردازند.

 

حملات رایج تر مانند گنجاندن فایل از راه دور (RFI) تزریق SQL و اسکریپت نویسی (XSS) اغلب توسط عاملان برای ایجاد در شبکه هدف مورد استفاده قرار می گیرد. در مرحله بعد تروجان ها و پوسته های پشت درها اغلب برای گسترش این پایه و ایجاد حضور مداوم در محیط مورد نظر استفاده می شوند.

 

یک حمله موفق APT را می توان به سه مرحله تقسیم کرد:

▪ نفوذ به شبکه

▪ گسترش حضور مهاجم

▪ استخراج داده های انباشته - همه بدون شناسایی.

 

مرحله 1 - نفوذ به شبکه

شرکتها معمولاً از طریق به خطر انداختن یکی از سه سطح حمله دچار نفوذ می شوند: دارایی های وب، منابع شبکه یا کاربران انسانی. این امر یا از طریق بارگذاری های مخرب (به عنوان مثال RFI با تزریق SQL) یا حملات مهندسی اجتماعی (به عنوان مثال فیشینگ ) انجام می شود - تهدیدهایی که سازمان های بزرگ به طور مرتب با آن روبرو می شوند.

 

علاوه بر این نفوذگران ممکن است همزمان حمله DDoS را علیه هدف خود انجام دهند. این هم به عنوان یک پوشش برای حواس پرتی پرسنل شبکه و هم به عنوان وسیله ای برای تضعیف محیط امنیتی عمل می کند و امکان نقض آن را آسان تر می کند. پس از دستیابی به دسترسی اولیه مهاجمان به سرعت یک پوسته پشت در را نصب می کنند - بدافزاری که دسترسی به شبکه را امکان پذیر می کند و امکان انجام عملیات از راه دور و مخفی کاری را فراهم می کند. درهای پشتی نیز می توانند به صورت تروجان هایی که به عنوان نرم افزارهای قانونی پوشانده شده اند، ظاهر شوند.

 

مرحله 2 - گسترش

پس از ایجاد جای پای، مهاجمان برای گسترش حضور خود در شبکه حرکت می کنند. این شامل ارتقاء سلسله مراتب یک سازمان، به خطر انداختن اعضای کارکنان با دسترسی به حساس ترین داده ها می شود. با انجام این کار آنها قادر به جمع آوری اطلاعات مهم تجاری از جمله اطلاعات خط تولید، داده های کارکنان و سوابق مالی هستند.

 

بسته به هدف نهایی حمله داده های انباشته می تواند به یک شرکت رقیب فروخته شود، برای خرابکاری در خط تولید شرکت تغییر یابد یا برای از بین بردن کل سازمان مورد استفاده قرار گیرد. اگر انگیزه خرابکاری باشد، این مرحله برای کنترل ظریف چندین عملکرد حیاتی و دستکاری آنها در یک دنباله خاص برای ایجاد حداکثر آسیب استفاده می شود. به عنوان مثال مهاجمان می توانند کل پایگاه های داده را در یک شرکت حذف کرده و سپس ارتباطات شبکه را مختل کنند تا روند بازیابی طولانی شود.

 

مرحله 3 - استخراج

در حالی که یک رویداد APT در حال انجام است، اطلاعات سرقت شده معمولاً در یک مکان امن در داخل شبکه مورد حمله قرار می گیرد. پس از جمع آوری داده های کافی سارقان باید بدون شناسایی آنها را استخراج کنند. به طور معمول از تاکتیک های نویز سفید برای منحرف کردن تیم امنیتی شما استفاده می شود تا اطلاعات منتقل شوند. این ممکن است به صورت یک حمله DDoS باشد، دوباره پرسنل شبکه را ببندد و یا دفاع سایت را تضعیف کند تا استخراج را تسهیل کند.

 

آنتی ویروس نود 32 -جلوگیری از حملات APT

 

 

7 بهترین شیوه برای حفاظت پیشرفته از تهدید مداوم

 

 

در اینجا چندحقیقت درباره تهدید وجود دارد: هیچ راه حل واحدی 100 درصدی از شما محافظت نمی کند. علاوه بر نظارت مداوم بر شبکه، به لایه های متعددی از امنیت نیاز دارید که همیشه با هم کار کنند. با این اوصاف در اینجا 7 راه برای محافظت در برابر تهدیدات مداوم پیشرفته آورده شده است.

 

فایروال نصب کنید

انتخاب فایروال اولین لایه ضروری دفاع در برابر حملات APT است. فایروال های نرم افزاری "خرید لایسنس Eset internet security" " فایروال های سخت افزاری و فایروال های ابری، رایج ترین نوع فایروال هستند که هریک از آنها به شما در جلوگیری از تهدیدات مداوم پیشرفته کمک می کند.

 

فایروال برنامه وب را فعال کنید

فایروال برنامه وب یک ابزار مفید برای شکست حملات APT است زیرا می تواند با بازرسی از ترافیک HTTP حملات ناشی از برنامه های وب را شناسایی و از آنها جلوگیری کند.

 

یک آنتی ویروس نصب کنید

برنامه های آنتی ویروس "خرید انتی ویروس نود 32" به روز می توانند طیف وسیعی از بدافزارها ، تروجان ها و ویروس ها را شناسایی و از آنها جلوگیری کنند، که هکرهای APT از آنها برای سوء استفاده از سیستم شما استفاده خواهند کرد. اطمینان حاصل کنید که آنتی ویروس شما می تواند به داده های واقعی دسترسی داشته باشد و جدیدترین تهدیدها را تشخیص دهد، نه اینکه بتواند بدافزارهای شناخته شده را تشخیص دهد.

 

پیاده سازی سیستم های پیشگیری از نفوذ

سیستم های پیشگیری از نفوذ (HIPS) یک سرویس امنیتی ضروری فناوری اطلاعات است که شبکه شما را برای هرگونه رفتار عجیب و غریب یا کد مخرب نظارت می کند و در صورت یافتن آن به شما هشدار می دهد.این یک ابزار قدرتمند برای تشخیص مصالحه های شبکه قبل از سوء استفاده است.

 

محیط Sandboxing ایجاد کنید

Sandbox یک محیط مجازی امن و ایمن است که به شما امکان می دهد برنامه ها یا کدهای نامعتبر را باز کرده و اجرا کنید بدون این که به سیستم عامل خود آسیب برسانید. اگر یک فایل آلوده تشخیص داده شود، آن را جدا کرده، حذف کرده و از آلودگی های آینده جلوگیری می کنید.

 

حفاظت از ایمیل را فعال کنید

ایمیل یکی از پرکاربردترین و موثرترین اشکال نفوذ است. حفاظت از تهدیدات مداوم پیشرفته به همان اندازه که بر رفتار خوب کاربر متکی است به نرم افزار خوب نیز وابسته است. حفاظت از هرزنامه ها و بدافزارها را برای برنامه های ایمیل خود فعال کنید و کارکنان خود را در مورد نحوه شناسایی ایمیل های بالقوه مخرب آموزش دهید.

 

سایت نادمارکت فعالیت خود را از سال 94 با ارائه آنتی ویروس و نرم افزار آغاز نموده و توانست با ارائه خدمات موثر به یکی از برترین و بزرگترین ارائه دهنده محصولات اورجینال آنتی ویروس تبدیل شود، تا محصولات متنوع و اورجینال را به کاربران ارائه دهد. کارشناسان نادمارکت با پشتیبانی فنی و قدرتمند پاسخگوی همیشگی نیاز های کاربران عزیز جهت بهترین راهنمایی ها و راهکارها در قالب محصولات اورجینال هستند.

لطفا قبل از هر گونه سوالی قسمت سوالات متداول مطالعه شود، به صورت کلی ما مشتاقانه آماده هستیم، تا تمام سوالات و نیازهای شما را پاسخگو باشیم.

تلگرام: ID = @nodmarket (فقط ارسال پیام)
وآتس آپ: 09338809387 (فقط ارسال پیام)
تماس 1: 09338809387
تماس 2: 01334556373